דרוש אביר על סוס לבן
תאריך:
נושא: מאמרים בנושאים שונים


איך יוצאים דתיים לבליינד דייט על גב סוס? האם דתיות בוחרות בן זוג לפי גודל הזקן שלו? כיצד בחורים דתיים מתחילים עם בנות אולפנא באוטובוס?


דרוש נסיך על סוס לבן מתאר בצורה הומוריסטית/ריאלית את תופעת הפגישה העיוורת (הבליינד דייט) בציבור הדתי. הסופרת, בת ה- 27, עדיין רווקה, מספרת מחוויותיה שלה, ושלל סיפורים של חברותיה על החוויות, ההתלבטויות וההתמודדות עם עולם הפגישות. לראשונה מועלים על הכתב שלל פכים קטנים, סיפורים משעשעים ותאור ההווי הייחודי שנוצר בעולם הדתי סביב הדרך אל הנישואין.

נכון, כולם נחשפו לעולם הרווקות הדתיות בסרוגים, אבל הספר מרחיב ומתאר את נקודת המבט של הבנות הדתיות- כיצד הן "עוברות את החוויה". כל מי שיצאה פעם לבליינד דייט תמצא שם נקודות להזדהות עימן. הציבור הרחב יפתח לעולם שממש נמצא על סף דלתו, ויכיר את המבט הנשי של הבליינד דייט והגיגיו, את ההתמודדות עם תופעות כמו השדכנים, החברים הטובים שרוצים לעזור, השכנות טובות הלב ועוד.

רחל, בוגרת תיכון אולפנא דתית , מסיימת בימים אלה תואר שני בלימודי חקר המוח באוניברסיטה העברית. במחקרה בודקת רחל את האפשרות לתקן מומי מוח מולדים באמצעות תאי גזע. בספרה משלבת רחל, לצד הסיפורים גם מחקרים מרתקים בתחום חקר המוח והפסיכולוגיה העוסקים בנושאים המלווים בחירת בן-זוג- המשיכה ליופי, המהלך המוחי המלווה התאהבות, דעות קדומות שבבסיס הבחירה בבן-זוג ועוד.

אודות הסופרת רחל לנגפורד:
רחל גדלה במשפחת אמנים ומדענים - היא בתו של ג'רמי לנגפורד, אמן זכוכית בינלאומי, שאביו בארי, הוא ממיסדי הטלוויזיה בישראל והבמאי הראשון שלה, ודודתה היא השחקנית והמפיקה קרולין לנגפורד. אמה – יעל לנגפורד חוקרת מח ומטפלת בניורופידבק.

לקריאת קטע מהספרכתבה זו מגיעה מאתר... דוסילנד - זזים מהבית
http://www.dosiland.co.il/html

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.dosiland.co.il/html/modules.php?name=News&file=article&sid=549