האם אפשר ליהנות משני העולמות???
תאריך:
נושא: מאמרים בנושאים שונים


האם אפשר ליהנות משני העולמות? לשמור שבת, אבל ללכת עם מכנסים על בסיס יומיומי. לאכול במסעדות כשרות ומאידך, לצאת לפאבים. דתיים לייט


היי לכולם,

האמת שדי מוזר לי לכתוב באתר שנקרא "דוסילנד" כי אני רחוקה מלהיות דוסית, אבל אם קצת קוראים לעומק, מסתבר שזה אתר יותר ליברלי. על כן החלטתי קצת להתבטא כאן ונתחיל בזה שנספר על עצמי.
מינקותי גדלתי בבית מסורתי, הווי אומר, שעושים קידוש אבל מדליקים אור בשבת וכו' (אוי ויי זמיר, כמובן שהם לא מדליקים אש, חלילה וחס). כן, כן, אני רואה את אלה שמרימים גבה, וגם אני הרמתי גבה, ואפילו שתיים, וזאת בגלל שלמדתי במסגרות דתיות עד כיתה י"ב, והרגשתי דיי חצוייה.

המפנה אצלי חל עוד קודם בחטיבת ביניים כשהחלטתי שאני שומרת יותר מהמשפחה. בהתחלה היה קשה, אבל אם הזמן מתרגלים...איכשהו...אם פה ושם מעגלים פינות. וכך המשיכו חיי עד הלום.
כיום, אני משתדלת לקחת את הדברים הטובים משני העולמות. אם זה אומר להשתדל לשמור שבת, אבל ללכת עם מכנסים על בסיס יומיומי, וגם לאכול במסעדות כשרות ומאידך, לצאת לפאבים.

יחד עם זאת, צצים פה ושם קשיים קטנטנים. מי שחשב שהחיים קלים, אז צר לי לאכזבו...בדייטים, המצב מורכב, חבריי.
מחד, אני דתייה לחילונים, מי לא מכיר את האמרה: "איך את לא נוסעת בשבת?!!" ומצד שני אני חילונייה לדתיים, "מה את הולכת עם מכנסיים!!!!".

לכן, אני עדיין שואלת את עצמי: "האם אפשר ליהנות משני העולמות?" או במילים אחרות: "האם אוכל להישאר סנדוויץ'?"
קראתי קצת וסרקתי את המאמרים השונים שהוצגו כאן, ואכן יש כאן קושייה.
האם מישהו מרגיש כמוני? אני בטוחה שכן...

אלה שנמצאים במצב הזה ובחרו להיות דתיים לייט, כולי תקווה שאתם תזדהו עימי, תראו קצת אמפטיה וסמפטיה, כדי שלא ארגיש לבד בעולם.

הגיבו למאמר בפורום

דתיים לייט
התמונה להמחשה בלבדכתבה זו מגיעה מאתר... דוסילנד - זזים מהבית
http://www.dosiland.co.il/html

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.dosiland.co.il/html/modules.php?name=News&file=article&sid=537