ספר חדש: מים שאין להם סוף
תאריך:
נושא: מאמרים בנושאים שונים


יאיר שטיינמץ צריך להחליט אם להמשיך בישיבה או להתחיל את לימודיו בטכניון ולהנשא לנורית. ספרו החדש והמרגש של מיכאל שיינפלד יעביר בכם את התחושות והמחשבות שעובר בראשו של בחור העומד בפני החלטות גורליות


יאיר שטיינמץ, תלמיד ישיבת הסדר, עומד לפני ארוסיו לנורית. התלבטות גדולה טורדת את נפשו: האם להישאר בישיבה לשנת לימודים נוספת או לעזוב ולהתחיל את לימודי הארכיטקטורה בטכניון. בדרכו הביתה מהישיבה, נפצע יאיר בתאונת דרכים. דימום בעינו שולח אותו אל מחלקת עיניים בבית החולים תל השומר ואל מבט מחודש על חייו.

הספר עובר בין מחברת הזכרונות של יאיר מימיו הראשונים בישיבת ההסדר פניאל, לבין מחשבותיו על שבעת החודשים האחרונים מאז הכיר את נורית.

דרך הספר ניתן ללמוד הרבה על התחושות שעוברות בנער שנכנס לעולם האחר של ישיבות ההסדר. יאיר מתוסכל על שהוא נמצא כבר כמה חודשים בישיבה ועדיין לא חל בו השינוי שהוא רואה אצל תלמידי השיעורים הגבוהים. דרך סיפורו אפשר ללמוד על עולם ישיבות ההסדר ולהבין במעט מדוע הן מושכות אליהן כל כך הרבה צעירים.

במקביל יאיר חושב על נורית, שבדיוק בזמן שהוא בבית החולים נמצאת בארצות הברית בשמחה משפחתית. הנקודה הזו בזמן גורמת לו לחשוב מהן כוונותיו לעתיד, האם יתארס עם נורית או לא.
מתוך זכרנותיו מריץ יאיר את סיפור ההיכרות והאהבה בינו לבין נורית, החל מהפגישה הראשונה דרך השיחות של הפגישה השניה והשלישית ובחודשים שחולפים.

זהו ספרו השלישי של מיכאל שיינפלד, בעל תואר במשפטים, מלמד תלמוד. ספריו הקודמים: אבדות (ידיעות ספרים, רב מכר 2006) ובא מלבנון / בכל מקום שהם (ידיעות ספרים, 2007)
זוכה תחרות הסיפור הקצר של מפעל הפיס לשנת 2002.

381 עמודים
מחיר : 88 ¤כתבה זו מגיעה מאתר... דוסילנד - זזים מהבית
http://www.dosiland.co.il/html

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.dosiland.co.il/html/modules.php?name=News&file=article&sid=490