סרוגים - פרקים 3, 4, 5, 6, 7 ו-8 - צפיה רק למנויי yes
תאריך:
נושא: מאמרים בנושאים שונים


ב'יס' החליטו למנוע מהגולשים לצפות דווקא בסדרות המוצלחות. אחרי המהלך המרענן של העלאת שני הפרקים הראשונים של סדרת הדרמה 'סרוגים' לרשת, החליטו ביס להשאיר את הסדרה למנויים בלבד. פרקים מלאים של סרוגים רק ביס


המהלך האחרון של 'יס' קצת מפתיע נוכח העובדה שרשתות הטלויזיה בארצות הברית הבינו כבר מזמן  שהן יצליחו להשיג רייטינג גבוה יותר כאשר יעלו פרקים מלאים לרשת. כל הרשתות הגדולות בארה"ב מאפשרות לגולשים (מארה"ב בלבד) לצפות בכל הסדרות - מאבודים ועד נמלטים. הרשתות מרוויחות מפרסומות באתר, ולא מאבדות צופים שפספסו פרק אחד - הצופים יכולים להשלים את הפרקים באינטרנט. הרשתות הבינו שהגולשים ימצאו את הפרקים המלאים ברשתות שיתוף הקבצים בכל מקרה, ולכן אין סיבה שלא לתת להם את זה וזהו.

בשנה האחרונה נראה שגם בארץ מתחולל שינוי דומה כפי שניתן להיווכח משיתוף הפעולה בין אתר נענע לבין ערוץ 10 (או כפי שהם קוראים לעצמם היום - נענע10). בנענע10 מעלים מידי ערב כתבות מאולפן החדשות וכן פרקים של סדרות מקור וריאלטי (ע"ע "הישרדות"). גם באתר שידורי קשת אפשר לצפות בקטעים מתוך שידורי הערוץ כמו "כוכב נולד6" ו"ארץ נהדרת". 'יס' בשיתוף עם אתר וואלה החלו גם כן להעלות פרקים מלאים (כולל כל העונות של "השיר שלנו").

עם פרוץ 'סרוגים' למסך הקטן, הגולשים הדתיים שמחו לגלות , שלא חייבים לעשות מנוי ל'יס' כדי לצפות במעשיהם של הרווקים בביצה. הפרק הראשון והשני של הסדרה הועלו לאתר וואלה-יס באיכות ובזמינות מספקות.
לעומת זאת, את הפרק השלישי של סרוגים החליטו ב'יס' במפתיע לא להעלות וכך ככל הנראה גם דינם של הפרקים הבאים. בפורום באתר 'יס' אפשר להתרשם מהתגובות הנזעמות. שרשורים רבים נפתחו בנושא כדי לקבל מענה.

תגובתה של הגולשת חן יכולה ללמד על הלך הרוח במגזר: "אני לא אתחבר ליס רק בשל סדרה אחת שמשכה את ליבי היות ואין בכך היגיון, ורבים סבורים כמוני. הרי אין מדובר בערוץ של סדרות דתיות, אלא רק בסדרה חולפת הכוללת 15 פרקים בלבד.
אני מציעה שתתפשרו מצדכם ותחשבו על רעיון שיבוא גם לקראתנו, אחרי הכל הדבר משתלם לכולנו שהרי הציבור הדתי הוא כמעט 50% ב"ה מישראל."

בשרשור אחר, אפשר למצוא תגובה צוננת של מנהלת הפורום לסוגיה:

"הי לימור, כל פרקי "חקירה פנימית" יעלו לאתר, בכל שבוע פרק אחד,  פחות או יותר מיד לאחר שידור הפרק בטלוויזיה. סרוגים - עלו פרקים 1+2, ויעלה גם הפרק האחרון. את שאר הפרקים ניתן לראות בטלוויזיה ב yes stars ישראלי, כנ"ל רביעיית רן. חגית"

החלק המעניין הוא שבאתר וואלה לא עודכנו על המהלך החריג, דבר שיכול ללמד על כך שמדובר בהחלטה מיוחדת ולא בתכנון מוקדם. בעת שידור התוכנית ניתן היה למצוא באתר וואלה קישור המודיע: "סרוגים פרק 3".

 סרוגים - צפו בפרק 3

בינתיים הגולשים יכולים להוריד את כל הפרקים המלאים 3, 4, 5, 6, 7 ו-8 של סרוגים ברשתות שיתוף הקבצים וכנראה שנמצא שם גם את הפרקים הבאים.כתבה זו מגיעה מאתר... דוסילנד - זזים מהבית
http://www.dosiland.co.il/html

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.dosiland.co.il/html/modules.php?name=News&file=article&sid=474