מליון קולות לסיום הסכסוך
תאריך:
נושא: מידע על אירועים


ביום חמישי הקרוב יתקיים אירוע בחסות "קול אחד". האירוע יכלול הופעות של בריאן אדמס, משינה, נינט, אהוד בנאי, קרן פלס, רמי פורטיס כנסיית השכל ועוד. הכניסה חינם.


לקבלת כרטיס יש לחתום על המנדט: http://www.onevoice.org.il/mandate.shtml

"קול אחד"- היא תנועה אזרחית, עממית ובלתי מפלגתית אשר מייצגת את הרוב המתון בשני הצדדים. התנועה תקיים ביום חמישי ה - 18 לאוקטובר 2007 אירועים המוניים במטרה להשמיע את הקול של הרוב בישראל וברשות הפלשתינאית למען סיום הסכסוך.

תיאור האירוע

שני אירועים גדולים יתקיימו במקביל, בפארק הירקון בתל אביב ובמגרש הכדורגל של יריחו, ארבעה מסכים יוצבו ברחבי ישראל והרשות ויעבירו בשידור ישיר את האירועים המרכזיים על מנת לשתף מאות אלפי אנשים ביוזמה. כמו כן יתקיימו באותו יום במספר מוקדים בארצות הברית ובאירופה מפגני תמיכה מיוחדים בפעילות התנועה.

כל האירועים יחוברו באמצעות שידור לוויני, ושידור אינטרנט אשר יאפשרו לאנשים משני הצדדים ומכל רחבי העולם לשמוע ולראות את הרוב המתון.

אופי האירוע

האירוע יורכב מארבעה אלמנטים מרכזיים:
נאומים של אורחים מכובדים מחו"ל, אישים מקומיים (שאינם פוליטיקאים).
תשדירים וקליפים מיוחדים של אישים בינלאומיים, ישראלים ופלשתינאים.
חיבור לוויני בין האירועים על גבי המסכים.
מופעים מוזיקליים של אומנים מובילים מהארץ מחו"ל 

מטרת האירוע

האירוע כולו יתקיים תחת הכותרת :
"מיליון קולות לסיום הסכסוך"
One Million Voices to End the Conflict

מטרת האירוע היא להביא לתודעה של העמים כי קיים רוב מתון בשני הצדדים אשר מוכן לפתור את הסכסוך ולהגיע למצב של חיים נורמאליים. ב-18 לאוקטובר תינתן לראשונה פלטפורמה אמיתית לרוב הדומם לקום ולהשמיע בקול אחד את דרישתו לסיים את הסכסוך. אירוע זה יהווה אבן דרך חשובה בעבור שני הצדדים למען הכרה הדדית ויצירת תקווה חדשה.

מטרת התנועה היא לגייס בשנה הקרובה, מיליון ישראלים ופלשתינאים אשר יחתמו על מנדט "ברית המתונים", יצטרפו לתנועה ויפעלו במשותף על מנת לבודד את הקיצוניים האלימים. מיליון איש יוכלו להפעיל לחץ חיובי על המנהיגים ולדרוש מהם לקיים משא ומתן רצוף אשר יביא לפתרון מוסכם בין הצדדים. 

אמנים הלוקחים חלק

באירוע מופעים מוזיקליים של אומנים מובילים מהארץ מחו"ל 

בריאן אדמס

בעז שרעבי


נחשב לגדול זמרי הנשמה במוסיקה הישראלית, החל את דרכו כמתופף ונגן כלי הקשה ובהמשך כזמר מצליח. מאז חזרתו מארה"ב בשנות ה 90, הוא בולט כאחד מכוכבי המוסיקה הישראלית המגוונים והמצליחים ביותר המשלבים בייחודיות פופ, רוק ומוסיקה מזרחית.

נינט טייב

הזמרת והשחקנית המצליחה החלה את דרכה כזוכה הראשונה בתחרות "כוכב נולד" באוגוסט 2003, ומאז הצליחה החיילת הצעירה מקריית גת לכבוש בסערה את לבבותיהם של מאות אלפי ישראלים ולאחרונה אף הוציאה אלבום חדש, שזיכה אותה בתואר "זמרת השנה" לשנת 2007.

מוש בן ארי

מוש בן-ארי, יוצא להקת "שבע" המצליחה, הוציא מאז יוני 2001 שלושה אלבומים מצליחים בסגנון רוקיסטי רך, עם נגיעות אתניות מזרחיות. אלבומו האחרון והנמכר ביותר, כלל בין השאר מחווה ארוכה ללהקת לד זפלין האגדית. לאחרונה אף הופיע עם הזמר הדאנס – שון פול, בביקורו האחרון בארץ.

כנסיית השכל

להקה ייחודית זו, יוצאת העיר הדרומית שדרות, פרצה לתודעה ציבורית לאחר ההצלחה חסרת התקדים של אלבומה השלישי, הנקרא על שמה, לאחר שנים של עבודה קשה בדירת קטנה וצפופה בדרום תל אביב ויוצרת תמהיל משובח של רוק וגל חדש, בנגיעות מזרחיות.

אהוד בנאי

בנאי הכותב ומלחין את כל שיריו, מחבר בהם בין שורשיו היהודים למחאות חברתיות ופוליטיות, המתבטא בשילוב מקורי של מקצבים וצלילים מזרחיים עם רוק גיטרות מערבי, הרמוניות שנות ה-60 ו"גל חדש" בריטי.ייחודיותו של בנאי מצבה אותו כאחד הזמרים המגוונים והמצליחים ביותר בישראל, ועל כך זכה ב 2005 בתואר זמר השנה, תמלילן השנה ואלבום השנה, בעבור אלבומו האחרון.

משינה

נחשבת ללהקת הרוק המצליחה, החשובה והמשפיעה ביותר שפעלה בישראל, זכתה לאחרונה בתואר "להקת כל הזמנים", ומכרה עד היום יותר מ 400,000 עותקים של אלבומיה.

הדג נחש

אחת מהלהקות המצליחות בארץ ידועה בשפתה המושחזת והביקורתית, מבצעת "היפ הופ ציוני" בלי לקחת שבויים ובלי לפסוח על עוולות חברתיות ופוליטיות, וכל זאת בראפ עברי מעורר השתאות, שזיכה אותה להיות הלהקה הראשונה בעולם שהוזמנה לשיר בעברית במשחק NBA רשמי.

מרים טוקאן

מרים טוקאן, המכונה בפי רבים גם כ "פאיירוז הישראלית" פרצה לתודעה הציבורית בהשתתפותה בתוכנית "כוכב נולד" בשנה האחרונה, בקולה המיוחד ובביצועיה המרגשים לשירים ישראלים מוכרים. טוקאן, ערביה-נוצריה, תושבת הכפר עאבלין שבצפון ממחיזה בביצועיה המיוחדים את הדו קיום המיוחל, ואת השילוב המדהים שבין השירה העברית והסלסולים והזמר הערבי.

קרן פלס

פלס, זמרת צעירה ומצליחה שפרצה לתודעה בשנת 2005, החלה את דרכה בכתיבת שירים, והמשיכה בקרירה מצליחה לאחר הוצאת אלבום זהב, שזיכה אותה בפרס תגלית השנה ובפרס שר המדע התרבות והספורט לשנת 2006, כמו גם בתואר שיר השנה במשך שנתיים רצופות.

רמי פורטיס

נחשב לאחד מזמרי הרוק פורצי הדרך והמשפיעים ביותר בישראל, הידוע בסגנונו הרוקיסטי. פורטיס, בסגנונו הייחודי, השפיע רבות על סצנת הרוק בישראל, ועיצב אותה בשיתופי הפעולה המוזיקליים שלו עם ברי סחרוף, עם שלומי ברכה (משינה) ועם אמנים רבים אחרים.כתבה זו מגיעה מאתר... דוסילנד - זזים מהבית
http://www.dosiland.co.il/html

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.dosiland.co.il/html/modules.php?name=News&file=article&sid=426