לורן היל - דיסק צרוד / אתינקה
תאריך:
נושא: מאמרים בנושאים שונים


לורן היל הוכיחה מעל לכל - שלא צריך דבר מלבד נשמה בכדי לעלות על הבמה.

סיבה מספיק טובה, לא?


כמעט וחשבתי ש"אראה" את המופע מ"גבעת העניים", שמחוץ לפארק ברעננה, אחרי שהגעתי בתחושה נחושה שאכנס. אבל אזלו הכרטיסים ומתוך האלפים שהיו בחוץ גם אחד שהסתובב עם שלט "רוצה כרטיסים" – מסתבר שהתכוון שהוא מחפש כרטיס לעצמו ולא מעוניין למכור (זו הייתה כנראה פטה-מורגנה שהוסיפה לו לשלט סימן שאלה דימיוני).
אחרי נסיונות שונים ומשונים באצטלות שונות שאני ואחי לבשנו ופשטנו (אנשי סאונד/ כתבים/סתם אנשים מסכנים שנותרו בלי כרטיסים וכל החברים שלהם בפנים), כבר התמקמנו לנו מעל הגבעה שמסתבר שהיא מוכרת גם בשם "גבעת הקמצנים".

שומעת את מופע החימום של דנה ברגר ואמ. סי. קרולינה ומשתוקקת להיכנס, מנסה עוד ניסיון נואש כמעט ללא הצלחה: "אני כתבת של דוסילנד..." ומשם הסברתי למנהל שלו שזה אתר של דוסים במסיבות והופעות. הוא דווקא נראה לי חיבב את הרעיון, אבל לא יכל לסדר לי כניסה. חזרתי לגבעה. (אוף. מתי כבר אני אהיה כתבת גדולה??).

אחרי איחור אופנתי, כנראה גם היא נתקעה ב"פקק לורן" כפי שהטיבה לתאר השדרנית בגלגל"צ. היא עולה לבמה." שומעים באיכות גרועה" התלוננו על הגבעה. אחרי שנייה, התברר שהיא בכלל עדיין לא עלתה. נו, כבר אמרתי לכם שלא רואים משם שום דבר.

כבר דמיינתי איך אני כותבת כתבת סיקור מנקודת תצפית גרועה מעל הגבעת העניים, מישירה מבט לסככה אותה הקימה עיריית רעננה – וקברה את האומן המופיע עמוק בתוכה. שלא נזכה להצצה.
בנתיים הייתה לי נק' אור קטנה מהולה בנחישות איתנה, שגדלה וגדלה וחיוך נוצץ ששיחד בקלות יחסית למה שעברתי קודם, את המאבטח בכניסה. מה שהזכיר לי מחדש שסוד ההצלחה הוא -–התמדה--.

נכנסתי בדיוק כשהיא עלתה לבמה. (כמה שמחתי! וואי וואה).
איזו פתיחה מרשימה, כל הפילהרמונית ואיפה היא? נו. איפה את? את כזאת כהה? אני מחכה!!
נקודה לבנה. מרחוק היא נראתה כמו כדור צמר גפן עם כתם חום בקצה, אבל זו הייתה רק עם הג'לבייה הג'מייקנית הלבנה שלה. אבל איזה אפרו!! כזו זמרת נשמה!!
צרודה כולה, צורחת למיקרופון ורוצחת כל שיר יפה שלה במקביל לכך 7,500 איש בקהל מתקשים להיצמד לגירסאות החדשות שלה. מה שהיא עשתה לשיר zion. היה כבר פשוט כל כך כואב. נראה לי שאם ציון היה יודע שהוא יעבור כזה גילגול, הוא היה מאלה שהיו ממליצים לה לעשות הפלה. גם חמישה-עשר נגנים וארבעה קולות רקע לא הצליחו לטשטש את החריצות החוזרות ונשנות בעור התוף שלנו.

עוצמות הקהל בשיר killing me softly , עשו לי "הי. בי. ג'י. בי" בכל הגוף. השיר היחידי בו היא נצמדה ללחן המקורי והיפהפה. בחצי הראשון של המופע היא כמעט הרגה את כולנו ולא ממש ברכות. (לגרגר מי מלח 3 פעמים ביום ולחזור על הפעולה במידת הצורך לפני העלייה לבמה).

אבל היה כיף. לגמריי. ולורן היל הוכיחה מעל לכול שלא צריך דבר מלבד נשמה כדי לגרום לכמות עצומה של אנשים להגיע ואולי להנות. האנרגיות שלה והרצון הבלתי נדלה לעלות את הטונים ולבעוט את המילים החוצה בקצב ראפ נחוש, הם סיבה מספיק טובה לעלות על הבמה. היא נותנת she got every thing!! ו... EVERY THING IS EVERY THING !!
למרות הביקורות החוצבות שלא נשאר לה דבר.

המילים לשירים שלה יכולות להוכיח שהיא תמיד משיגה מה שהיא רוצה - READY OR NOT לקול האפרורי, החרוש והמאומץ שלי, זה לא מעניין אותי Here I Come!!!
והיא תמצא אתכם....

עדיין, היא מלכה ותישאר מלכה ולא משנה גם אם בהופעה הבאה שלה היא תשמע כמו תרנגולת שחוטה. היא הייתה ותישאר מס' אחת בשבילי במוזיקה השחורה.
ולהופעה הבאה אני אולי אדאג לשלם מראש, אם מישהו יטרח להזמין אותה. או שכבר זה יהיה ציון הצאצא למשפחת המלוכה שיכבוש ויחזיר לה את הכבוד מעל הבמה.
אני באופן אישי, גם מלורן חזרתי הבייתה בתחושה טובה.
יש לה חתיכת נשמה!

תגובות לכתבה

כתבה זו מגיעה מאתר... דוסילנד - זזים מהבית
http://www.dosiland.co.il/html

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.dosiland.co.il/html/modules.php?name=News&file=article&sid=403