40 שנה לאיחוד ירושלים
תאריך:
נושא: מידע על אירועים


השנה חוגגת ירושלים ארבעים לאיחודה. האירועים והחגיגות יחלו בשבוע שבו חל יום ירושלים וימשכו עד ליום ירושלים ה-41. בין האירועים: סיורים, מופעים, אירועי יום הסטודנט הירושלמי ועוד.


השנה חוגגת ירושלים ארבעים לאיחודה. אירועי ה-40 לאיחוד ירושלים יצוינו על פי החלטת ממשלה במשך שנה. האירועים יתקיימו בירושלים, ברחבי הארץ וברחבי העולם. ירושלים מצדיעה ללוחמיה, מחבקת את תושביה, מאירה פנים לאורחיה וחוגגת עם כל אוהביה. מכל רחבי הארץ והעולם ישתתפו מאות אלפי צועדים, מטיילים ומתפללים בחגיגות שיפתחו במחצית חודש מאי/אייר.

מדובר בשורה רחבה של פעילויות ואירועים שימשכו שנה שלמה עד ליום ירושלים ה- 41 ופתיחת אירועי שנת ה -60 למדינה.

האירועים לציון ארבעים שנה לאיחודה של העיר יפתחו ב- 13 וב- 14 במאי בישיבות מיוחדות של הממשלה והכנסת שיכריזו על פתיחת אירועי הארבעים לאיחוד העיר. אירועי הפתיחה ימשכו שבוע ימים, במהלכם יתקיימו בעיר עשרות פעילויות, הופעות, כנסים, עצרות, טקסים וצעדות.

כמיליון וחצי יורו הושקעו בתאורה חגיגית ומיוחדת שתפעל לאורך שנת הארבעים.חומות העיר העתיקה יוארו בתאורה דקורטיבית ייחודית מכיכר צה''ל ועד לעופל. רחובות העיר יוארו בלמעלה מ- 300 מרבדי תאורה בדגמים וצבעים שונים. על עמודי התאורה בצירי התנועה המרכזיים יוצבו דגמים שונים של אלפי נורות זעירות, בצבעים שונים שיתנו נוף של שדרות מוארות וחגיגיות. גם הגשרים המרכזיים בעיר, המנופים והאתרים המרכזיים יוארו בתאורה מיוחדת.

ראש העיר ירושלים, אורי לופוליאנסקי, מזמין את תושבי העיר ומבקריה להשתלב בחגיגות וליהנות מהמגוון העצום של האירועים בשבוע זה ובמהלך השנה.

רשימת האירועים המרכזיים שיתקיימו בשבוע יום ירושלים 13-18/5כתבה זו מגיעה מאתר... דוסילנד - זזים מהבית
http://www.dosiland.co.il/html

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.dosiland.co.il/html/modules.php?name=News&file=article&sid=389