קרן שמש מאוחרת
תאריך:
נושא: הטור של פיט


אני זוכר שהייתי יושב בבית במטבח, הגגות האפורים של תל אביב נשטפו כבר באור הבוקר, ואני עם הקפה והסיגריה של הבוקר מחכה.


הבית שלי נמצא מאחורי בניין גבוה ותמיד האור של השמש, זה הישיר, היה מגיע אלי טיפה מאוחר, ורק כשהאור היה נוגע בי ישירות, ולא סתם אור יום, אלא אור מהשמש עצמה הייתי מרגיש שבאמת הגיע הבוקר.

אולי זה מה שהחיים עשו לי, לא שזה משנה עכשיו, אבל אני חושב שאני מעדיף את זה ככה. החברים שלי נשואים כמעט כולם, אלה שלא נשואים - מאורסים, ואני נשארתי אחרון. כמעט כולם סיימו לימודים, אלה שלא סיימו נמצאים בעיצומם ואני, שמתחיל רק עוד שנה - כתמיד, אחרון.

לא אכפת לי להיות אחרון, אני חושב גם שאני אחרון כי אני אוהב ללכת על בטוח, הלימודים שלי בהחלט הולכים להיות בטוחים (אחרי הציון שהוצאתי בפסיכומטרי) ועכשיו, גם האהבה שלי היא על בטוח.

אני לא יודע למה כולם ממהרים אבל תמיד נשאר לי משפט אחד בראש מהסרט "מולאן" - משהו בסגנון שהפרח שפורח אחרון הוא תמיד הכי יפה והכי נדיר. פרחתי מאוחר, בהכל. התחלתי צבא אחרון, השתחררתי אחרון, אני לא בטוח אבל נראה לי שהמעמד הסוציו אקונומי שלי מבין כולם הוא הכי נמוך, אני אתחיל ללמוד אחרון ומצאתי אהבה אחרון...
אבל איזו אהבה...

הקרן שמש הזו, שהגיעה אלי טיפה מאוחר אמנם, הצליחה להאיר לי את החדרים הכי חשוכים בלב, תמיד חשבתי שצריך להתפשר על דברים בנוגע לבת הזוג, כולם אמרו לי שמפתחים רגש לאט, ומתחילים להתרגל לבני הזוג, והיה לי מאוד קשה עם זה. ובסופו של דבר התברר שבצדק. לא התפשרתי על גרם אחד, כל מה שחלמתי בבחורה הגיע אלי בסוף עם ריבית, העקשנות משתלמת גבירותי ורבותי, והאמונה משתלמת הרבה יותר.

אז היי את! את יודעת שתמיד היתה לי בדיחה שאם הקב"ה רוצה שאני אתחתן הוא פשוט ינחית לי אותה מהשמים, ופשוטו כמשמעו זה בדיוק מה שהוא עשה, הנחית לי אותך מהשמים. אני, הקונטרול פריק הכי גדול שאני מכיר, זה שחברים שלו אמרו לו תמיד שביום שתהיה לו מישהי קבועה הוא ישבור להם מיתוס, מאוהב בך. ומאוהב בך מעל הראש.

אמרו לי שאי אפשר להתאהב עם ניצוצות בלב, וגם שבן או בת הזוג שלך יתאימו לך, אמרו שתמיד יש מכשול כלשהו...
רק תיקון קטן, לא תמיד אלא נדיר מאוד שזה קורה. והנה מי היה מאמין שדווקא אני, מכולם, בורכתי. הקב"ה נתן לי לא להתאהב עם ניצוצות אלא עם אש בלב. להסתכל על זו שלצידי ולהגיד בגאווה שאותך תמיד חיפשתי, שכל מה שרציתי בבחורה יש בך והרבה יותר. להיות מאוהב בהבעות שלך ובתנועות הראש שלך, ובחיוך שלך שפשוט גורם לאיברים הפנימיים שלי לנזול לרגליים, ולדיבור שלך שממיס אותי לגמרי ולביטחון שאת משרה עלי, זה דבר שהוא מעבר לכל החלומות הכי פרועים שלי.

אז אם זה לא היה ברור לך...
ק' אני אוהב אותך...

כתבה זו מגיעה מאתר... דוסילנד - זזים מהבית
http://www.dosiland.co.il/html

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.dosiland.co.il/html/modules.php?name=News&file=article&sid=342