איש בלי שם
תאריך:
נושא: הטור של פיט


אף פעם לא הבנתי איך אתם מצליחים להבין אותי.
אולי אף פעם לא הבנתי את עצמי, אבל אף פעם לא התיימרתי להבין משהו. אני באמת לא מבין כלום.


אבל אתם, מבינים אותי? אתם קוראים גיבוב של שטויות שלמיטב ידיעתכם, אדם שקורא לעצמו "פיט" כתב, וכבר אתם מבינים...
אולי שיקרתי לכם? אולי כל מה שכתוב על שמי הוא פרי עטו של מישהו אחר? ואולי הכל נכון...
אבל גם אם הכל נכון, גם אם כל מילה נכתבה בידי שלי, ומייצגת אמת, איך אתם מבינים?

הרגשתם פעם כמוני? חשבתם כמוני? הייתם אני? אולי אני לא דפוק ושונה כמו שחשבתם? אולי אני סתם בנאדם רגיל שבא לו להתחפש מידי פעם? ואולי אני הרבה פחות טוב ומדהים ממה שחלק חושבים? גם אלה שראו אותי לא מכירים אותי, וצר לי לומר, כנראה שגם לא תכירו. אני לא יודע איך אפשר להכיר מישהו. על פי מה שהוא אומר? עושה? על פי איך שהוא מתנהל במהלך חייו?

שאלתם אותי פעם מה אני חושב על עצמי? שאלתם אם אני אוהב את עצמי? אם אני מסתדר עם עצמי? וודאי שלא... כי בתור בני אדם בעידן המדיה לא מעניינת אמת, סובייקטיבית ואידיבידואלית ככל שתהיה, מעניין אותנו רכילות. מעניין אותי לפתוח פה גדול ולאכול את כל מה שהמדיה הכתובה והויזואלית יתנו. אז הנה, האכלתי אתכם קצת, והאמת היא שאתם לא יודעים שום דבר, כי מילים הן זולות, והיום כל אחד יכול להגיד הכל. כל אחד אומר הכל. ומה אפשר ללמוד ממילים? תלוי מאילו מילים. משום דבר שכתבתי כאן לא תבינו כלום עלי. גם לא ממה שאמרתי לכם פנים מול פנים. אתם לא מכירים ולא מבינים. לא כי אני אדם מורכב ושונה, אלא כי אני לא נותן לכם. סמכו עלי, אני מתעניין במין וכדורגל בדיוק כמו כל גבר אחר. וכנראה שאני עלוב נפש גדול הרבה יותר מהשאר. אבל אני עדיין מסוגל להשאיר משהו לעצמי, שפל ובזוי ככל שיהיה, זה עדיין שלי. אז אל תכתבו לי כמה אני דפוק או שאני צריך טיפול, או שאני אדם גדול ומדהים שאני מחובר לרגשות שלו. לא רק כי הדברים האלה לא נכונים. אלא גם כי בבקשה בבקשה, תשאירו אותי לעצמי, אני רוצה לחיות לבד בלי שאף אחד יכנס, בלי שאף אחד יתיימר להבין ולתקן אותי. בלי שאף אחת תחיה בסרט שהיא זו ש"תושיע" אותי. אני לא צריך ישועה. אני לא צריך הבנה, ובטח שלא את האמפתיה שלכם. תזרמו עם החיים, סמכו עלי, גם אני זורם איתם. אל תפתחו ציפיות, אני רק אאכזב אתכם. אני לא עונה לציפיות שלכם, חד וחלק. אני סך הכל אדם רגיל מהפריפריה, אמרתי לכם. כשתראו אותי ברחוב, אני אחד מני רבים לא יותר.

בקשר לגדולה - הגעתי לשפל שרבים מהחילונים לא יהיו מוכנים להגיע אליו, אני לא אדם גדול סמכו עלי. סתם אחד, קצת מכל דבר, אדם קטן ורחוק מאלוהים, עלוב בשאיפותיו, מקריח, ואולי יותר מהכל, איש בלי שם...

כתבה זו מגיעה מאתר... דוסילנד - זזים מהבית
http://www.dosiland.co.il/html

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.dosiland.co.il/html/modules.php?name=News&file=article&sid=326