מדריך הדייטים השלם לגברים
תאריך:
נושא: מאמרים בנושאים שונים


אוקיי, אז נתחיל בזה שאין חוקים. אין שחור ולבן הכל פתוח לפרשנויות ותלוי במצב השטח. בסופו של דבר אתם צריכים להחליט כיצד תנהגו.
אני בטוח שכל אחד אפילו חבר'ה מנוסים יותר יוכלו ללמוד איזה דבר או שניים מקריאת המאמר.


השימוש במאמר הוא על אחריותו הבלעדית של הקורא, מחבר המאמר אינו לוקח על אחריותו שום נזק העלול להיגרם כתוצאה מן המאמר.

לפני הדייט
השיחה הראשונה
קיבלת מספר טלפון של בחורה. כרגע ידך על העליונה; הגבר (זה אתה) קובע מתי להתקשר ולכן גם מתכונן לכך, הצלצול אינו מגיע בהפתעה. עם זאת אל לך לנצל זאת לרעה! בקבלך מספר טלפון של בחורה תתקשר כבר למחרת, על אף העונג בדבר אין זה נאה לתת לבחורה לחכות, הרי היא יודעת שיש בידך את מספרה ולחיות בדריכות מתמדת לטלפון מבחור זה לא נעים.
הכן עצמך לקראת השיחה, חשוב על משפט פתיחה ונושא קליל כדי להעביר את רגעי המבוכה הראשונים. תתקשר בשעות הערב שעה שאנשים נמצאים בבית ויחסית פנויים. אין להאריך בשיחה, 15 – 10 דק' זה בהחלט זמן סביר לקבלת רושם ראשוני. לקראת סוף השיחה תקבל החלטה איך להמשיך את הקשר, לא כל שיחה צריכה לגרור אחריה דייט, אם זיהית שלא שייך לצאת לדייט עם הבחורה אז חבל לבזבז ערב, אמור לה שאינך חושב שיש התאמה והפרדו כידידים. לא צריך לחשוש מלפגוע ברגשות, בכל מקרה יהיה עליך לעשות זאת ועדיף כמה שיותר מוקדם כדי לחסוך מאמצים מיותרים.
במקרה והחלטת להפגש, קבע תאריך קרוב יחסית לפגישה, את השעה והמקום אפשר להשאיר כבר לשיחה הבאה. אפשר להיפרד במילה טובה או מחמאה.

ביום של הדייט
אין מה להתרגש, סך הכל דייט – פגישה. את הזמן המדויק והמקום כבר סיכמת בשיחה עם המיועדת ערב קודם. את המכונית שריינת יומיים קודם. כל שנותר לעשות הוא להתכונן לפגישה. לגבי הלבוש, דעתי האישית אומרת לא לצאת יותר מדי מגדר הרגיל. מצד אחד אל תלבש את הבגדים הרגילים של היומיום, אך מאידך גם לא ללכת על ההופעה הכי נוצצת ששומרים ליציאות הכי איכותיות. Smart but Casual זה הקו המנחה, בגדים שיודעים שנראים איתם טוב. יש לזכור, אינך רוצה להפגין התלהבות יתרה בשל העיקרון המנחה, שיש לזכור אותו גם במהלך הערב, שהתלהבות יתר היא turn-off רציני. יש להבין שהמוח הנשי עובד בצורה הפוכה, למעלה זה למטה, כן זה לא, שחור זה לבן. אם הן מזהות שמישהו רוצה אותן הן לא יירצו אותו, לעומת זאת שליטה עצמית מצידך תגרום להן דווקא להתעניין בך. על כן עליך תמיד לשדר קור רוח, או בעברית ישנה "קוÌל". עם זאת, יש להפגין עיניין בדייט ולהראות סימנים לכך שהיית רוצה להמשיך.

כיצד להחליט לאן ללכת?
נושא זה מתאים למאמר שלם בפני עצמו, אך אני אנסה בכל זאת להביא כאן מספר אפשרויות. בכללי עדיף לבחור מקום עם עוד אנשים כדי שגם ברגעי השתיקה יש מעט רעש מסביב.
לכאורה האפשרות האידיאלית היא לצאת לבית-קפה. האמנם? אם נבחן זאת מקרוב נגלה שישיבה בבית קפה היא בעצם אודישן לתפקיד חייכם - יושבים אחד מול השני במרחק 50 ס"מ לכל היותר, כל תזוזה, מבט, חיטוט, גירוד או עפעוף נבחן בקפידה. כל צחקוק, שיהוק, פיהוק, גחגוח וכחכוח מנותח עד תום. הדבר דורש ריכוז עילאי שכן על טעות אחת בתחילת הערב צריך לנסות ולכפר במשך כל שאר הערב. האם זה מה שאנחנו רוצים לפגישה ראשונה בה נחרץ גורל הקשר כולו ללא מתן הזדמנויות שניות?
אפשרות נוספת היא פארק או גינה ציבורית. לכך דרוש מזג-אויר מתאים. החורף הירושלמי מקפיא והקיץ התל-אביבי יוצר עיגולי זיעה מגעילים. נוסף על כך, במקומות אלה אין בדר"כ שירותים או מזנון לקניית שתיה במקרה ומתעורר הצורך. יתרון עיקרי: זול. מאד זול. ללכת לקולנוע. גם לא יכול לדבר איתה וגם לא רואה אותה. מה נשאר? מתאים יותר לפגישה שלישית-רביעית, כאשר כבר אולי אין כל כך נושאים לשיחה ובכל זאת רוצים להמשיך להפגש.

במהלך הדייט
אם הדבר מתאפשר אסוף אותה מביתה. אם לא, קבע שתפגשו שם. תגיע בזמן, אל תאחר! תראה ביטחון עצמי, אל תיהיה ביישן. היה קשוב ותביע עיניין בבחורה. תסתכל לה בעיניים. שאל שאלות עינייניות אבל לא חודרניות. תפתיע במחמאה. תשמור על הפה, אל תדבר שטויות. לפני כל סיפור חשוÉב: "האם הסיפור הזה באמת מציג אותי באור חיובי?"
הדייט אינו קהל ואתה לא סטנדאפיסט, אל תנסה להצחיק יותר מדי. לרוב מספיקה יציאה אחת מצחיקה בדייט כדי לכבוש את הבחורה, אחרי שהגעת לזה תפרוש בשיא, אל תנסה להצחיק יותר מדי כי בסופו של דבר תיפול חזק עם איזו שטות. אל תשקר. אל תשפוך את כל קורות חייך, שמור משהו גם לפגישות הבאות. אל תשחק עם הידיים זה מראה על עצבנות.
אל תיהיה קמצן, אם החניה עולה כמה גרושים לא נורא. שלם בסוף הדייט. תשאיר גם טיפ (יש הנוהגים שהבחורה משאירה את הטיפ, גם זה בסדר).
סוף הדייט הוא מביך, אין מה לעשות. אל תראה מתלהב יותר מדי והמשך לשמור על קור רוח. תבטיח להתקשר למחרת. בשום אופן לא לשלוח SMS מייד בסיום הדייט או משהו בסגנון.

לאחר הדייט
קודם כל יש לזכור את מה שאמרנו בהתחלה, זה סך הכל דייט, לא צריך להתרגש. מחליטים להמשיך להפגש, סבבה. מחליטים שלא להיפגש, גם סבבה. כן, כן. לא, לא.
ובכל זאת הטלפון שאחרי לרוב קשה יותר מהשיחה הראשונה. כרגיל נפתח בשיחה קלילה ואז נעבור לחלק העיקרי. אם מחליטים לגמור יש להגיד זאת ברגישות ובנחישות, לא למשוך את זה. לא לשאול אותה קודם: "מה את חושבת?".
המלצה למשפט שתמיד עובד: "נורא נהניתי אתמול, אבל אני מרגיש שאין בינינו התאמה". שימו לב למילה "מרגיש", על הרגשה לא ניתן להתווכח אם זה מה שאתה מרגיש אז זה מה שאתה מרגיש אין מה לעשות.
אם היא מחליטה לסיים את הקשר, לא צריך להכנס למצב של מגננה בסגנון של: "כן גם אני חושב ככה וכו'". היא אמרה 'לא', סבבה, תמשיך הלאה. חשוב לסיים בכל זאת כידידים, אין לדעת, אולי היא תכיר לך בסוף חברה שלה (אבל אל תבנה על זה, וגם אל תגיד את זה).

חשוב לזכור, מכל דייט לומדים משהו. גם אם הוא היה כשלון ולא יצא ממנו שום דבר, עדין צברתם ניסיון שישמש אתכם לפעמים הבאות.

בהצלחה!

מדריך הדייטים השלם לבנות

(כל הזכויות שמורות, דוסילנד)

כתבה זו מגיעה מאתר... דוסילנד - זזים מהבית
http://www.dosiland.co.il/html

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.dosiland.co.il/html/modules.php?name=News&file=article&sid=248