האמת האמיתית - להיות טובים יותר מאת: בועז אופיר
תאריך:
נושא: מאמרים בנושאים שוניםהאמת האמיתית - להיות טובים יותר
מאת: בועז אופיר

לכולנו עבר משותף-ארבעים שנה במדבר, אלפיים שנות גלות, עם של חצי ימין וחצי שמאל, מיליון דעות וכולנו מבינים וכולנו חכמים וכולנו עוזרים ואנחנו הכול יודעים. עם שיצא מעבדות לחרות, עם שזכה לראות ניסים, עם ששרד אלפי שנים, עם שעבר הרבה ייסורים, עם לא כמו שאר העמים ואין מה לעשות, אנחנו שונים ולא נוכל לברוח מזה. חייבים אנו להיות דוגמא לשאר העמים - נבחרנו והכול כתוב, הכול, הכול מוסבר, הכול- צריכים להיות טובים יותר.

איך אפשר לברוח מדבר כל כך טוב? שנים בורחים, מקבלים עונשים בוכים, שואלים, לא מבינים ואנחנו עם של מלך, מלך מלכי המלכים-האמת, אין דבר יותר מכובד מזה - אין, בורא היקום, יודע הכול ושולט בכל ואנחנו ילדים שלו, איזו זכות, עם כל כך חכם - אך לא שווה בלי בורא עולם והכול, הכול... מ ב ח ן.

כל כך הרבה צרות על עם ישראל, למה?

הטעות מתחילה פשוט מחוסר ההבנה שאנחנו עם שונה, אז למה להיות כמו כולם? קיבלנו את ספר ספרים, כולם מקנאים בנו, כולם ואנחנו רוצים להיות כשאר העולם, למה? מרוב חופש, קיבלנו הפקרות והילדים שלנו עוד קטנים, קטנים בשביל להבין את החיים, הייתה לנו דרך, דרך של אמת, קיבלנו הכול מוכן, בדוק, עם ניסיון של אלפי שנים, אבל אנחנו פשוט, פשוט עזבנו את הדרך, ניסינו להיות מערביים, מתקדמים, כמו כולם ופה טעינו, פה הטעות הגדולה. אנחנו לא כמו כולם, אנחנו יהודים ומה יצא לנו מזה? מה קרה לדור הזה? למה הריחוק הגדול מהאמת? מהעבר המפואר. אי אפשר להתרחק מדבר שבתוכנו, אי אפשר לברוח מהאמת, אפשר לחיות ולהתעלם מדרך האמת, אבל זו לא הדרך הנכונה, יש רק דרך אחת נכונה, דרך של עבר, דרך עם הווה, דרך עם עתיד, דרך ששמרה עלינו במשך כל ההיסטוריה, דרך שאיחדה אותנו כעם.

תראו מה קורה לנוער, דור ההמשך, במה הוא מתעסק? מה מעניין אותו? הילדים האלה שלילות דאגתם להם, דאגתם להם לאוכל, דאגתם שיהיה להם הכול, אבל מה עם הנשמה שלהם? למה הנשמה רואה ושומעת דברים שאסור לה? למה לקלקל אותה?

אנשים היום עושים הכול בשביל למשוך תשומת לב, אנשים כבר לא מתביישים מכלום, אנשים מאוד חשוב להם מה אומרים עליהם, אנשים איבדו את הגבולות, ההפקרות בכל מקום, לא רק ברחובות, הלבוש מאוד נועז, אנשים פשוט "צועקים" תסתכלו עלינו "אנחנו מיוחדים, אנחנו שונים", רואים את זה על המסכים, מוצאים אותם בכל מקום.
אנשים מתבוללים עם גויים, אנשים מתחתנים נישואים לא יהודיים, אנשים לא יודעים את עברם, אנשים שכחו את דתם, הרבה פריצות ברחובות, אנשים רוצים חופש בכל דבר, רוצים הכול, אין גבולות, סמים בארצנו יש? נערות ליווי יש? מסיבות מיוחדות עם חילופי זוגות יש? אלימות יש? ממה אנחנו בורחים?

עם ישראל נשמר במשך כל הדורות בזכות התורה שאיחדה אותו, אנחנו מנסים לברוח מאותה אמת ששמרה עלינו, אנו מנסים להדמות לשאר העמים, להיות מערביים, שכחנו את הברית, שכחנו את מעמד הר סיני, שכחנו את הנסים, שכחנו שהיינו במצרים עבדים.

אפשר לעשות ולתקן, אפשר להיות טובים, שצריך-אפשר לומר מילה טובה, צריכים לדעת לפרגן אחד לשני, צריכים לדעת לתת מעצמנו, צריכים לעזור, לתרום, צריכים להתקרב אחד לשני, להסביר, לדבר ולהקשיב, לשמוע אחד את השני, כולנו אחים, גורל אחד לכולנו- בואו נהייה טובים יותר, בואו נתקרב אחד לשני-אחים אנו-ערבים זה לזה-ילדיו של ישראל והוא ישר-אל.

שאלות ונושאים למחשבה:

1. האם איבדנו את הרגש כעם? 2. אנשים משתעבדים לחומר? 3. האם אנחנו מתעסקים בשטויות? 4. למה אנשים לא אוהבים שמוכיחים אותם? 5. האם הכסף הופך את האדם למאושר? 6. האם יש מטרה לכל החיים? 7. ממה אנחנו עשויים? 8. האדם-גוף כל כך מושלם- סתם? 9. למה בסוף לא לוקחים דבר? 10. למה כייף לתת? 11. למה אנשים מתגרשים? 12. מהי אהבה? 13. ניתן להסביר אהבה? 14. מה קרה לנוער? 15. האם העולם השתנה? או האדם שינה? 16. האם האדם רץ כל חייו אחר תאוותיו? 17. מה קרה לנו כעם? 18. למה פיגועים? למה פצועים? 19. למה חשופים ילדינו? 20. מדוע אנשים מקעקעים את גופם? 21. למה עגיל בלשון? 22. למה מבוגרים מחקים את הצעירים? 23. אנשים לוקחים חובות- למה? 24. למה כל כך הרבה אלימות? 25. האם שנאה בקרבנו? 26. מדוע אנשים צורכים סמים? 27. למה אנשים לא מאושרים? 28. כמה אנחנו יודעים על החגים? 29. למה אנשים זקוקים לתשומת לב? 30. מי מחפש מצוות? 31. האם הכול סתם או מתוכנן? 32. האם אנחנו נענשים? 33. מי אנחנו? 34. האם קשה להיות יהודי? 35. החושים שלנו 36. הקנאה 37. האם איבדנו את הדרך? 38. מדוע לא אוהבים אותנו? 39. עם נבדל- מדוע? 40. למה כל כך קשה? 41. למה הגענו למצב בו אנו נמצאים היום? 42. למה מתים בסוף? 43. האם הכול מבחן? 44. אנחנו נשמות? 45. למה אנחנו שונים? 46. למה יש כל כך הרבה סוגי אנשים? 47. האם חווית/ה ניסים? 48. על מה אנחנו חושבים במשך היום? 49. האם קריירה באה על חשבון המשפחה? 50. האם אנחנו מוגבלים/זמניים? 51. האם מודעים לנו על הסוף? 52. האם צריך לומר תודה? 53. מה אנשים מוכנים לעשות בשביל להתפרסם? 54. למה אנחנו מחקים את הגויים? 55. חיים פשוטים- חיים שלווים 56. הבחירה בידנו 57. למה אנשים לא רוצים לשמוע על האמת? 58. מה קורה לנשמה שהיא פוגשת באמת? 59. לעשות חיים בעולם שבו מתים 60. השגחה 61. התבוללות 62. כבוד האישה, כבוד הבעל 63. בורא עולם 64. עולם יפה 65. אמונה 66. החיים קצרים 67. הפה שלנו 68. גאווה 69. פרגון- יש כזה דבר? 70. אמת.


כתבה זו מגיעה מאתר... דוסילנד - זזים מהבית
http://www.dosiland.co.il/html

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.dosiland.co.il/html/modules.php?name=News&file=article&sid=141