דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

סרוגים 2: הגיוני או לא?

סרוגים חוזרת לעונה שנייה ורצינו לשאול: האם הסדרה מייצגת באמת את המציאות הביצתית?

לאחר שזכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר בטקס פרסי הטלויזיה, חוזרת סרוגים לעונה שנייה. נראה ששלל התגובות והכתבות שהתפרסמו לאורך שידורי העונה הראשונה (בלווין ובערוץ 2) עדיין לא הגדישו את הסאה. מיד לאחר שידור הפרק הראשון של העונה השנייה, שוב אנו זוכים לכתבות באתרי האינטרנט ובעיתונות שמשבחים ומהללים את הסדרה שמראה לנו סוף-סוף דתיים נורמאליים בטלוויזיה. מנגד, מזכירים לנו, גם כאלו שאפילו לא ראו את הסדרה, שסרוגים מעוררת יצרים ומשפילה את המגזר. ואם לא די בכך, יס מעלים את "המסרגה", תוכנית אולפן שתדוש ותבחוש בסוגיות שאותן מעלה הסדרה.

לרוב, גם המפרגנים וגם הזועמים על הסדרה, מסכימים שהיא משקפת נאמנה את המתרחש במגזר הדתי, או לפחות בקרב צעירי הביצה הירושלמית. אך למרות זאת, צופים חדי עין שמים לב לאלמנטים בתסריט שלוקחים את הדברים לעיתים רחוק מידי. בני ובנות המגזר יבחינו בפספוסים, שחלקם גדולים וחלקם קלים, שגורמים לסידרה לאבד מעט מאמינותה.

לאחר שידור כל פרק, נביא כאן את כל אותן הסצנות שלא מסתדרות לנו ושאנו מחשיבים כלא אמינות. אנו מזמינים גם אתכם לשלוח לנו את הערותכם בנושא וכמובן שנפרסם גם אותן. זהירות ספויילרים.

1. חופת נידה - מה שיודעת כל אישה חופשייה לאחר המצאת הגלולה, יודעת גם בחורה דתייה (בת 30+!). גלולות יכולות לסדר את המחזור כך שהסיכוי להיות נידה בחתונה הוא אפסי. האם את מה שיודעת היום כל בחורה (גם חרדית), יפעת פספסה? כל מדריכת כלות דואגת קודם כל להסביר את העניין הזה.

2. נתי ואמיר, שעברו כבר לא מעט בחייהם הבוגרים, בוחרים לשיר את השיר "קדש חייך" ביום המאושר של אמיר. לאנשים בגיל שלהם כבר יש ילדים שהולכים לבני עקיבא, איך הם הגיעו לשיר את השיר הזה? בכל אופן, אנחנו לא מכירים אנשים בני 30 ששרים "קדש חייך" בשני קולות.

3. יעל משאלי תוהה ב-ynet היכן ההורים של הרווקים הביצתיים.  אפילו בחתונה של ילדיהם לא רואים אותם?? אנחנו בטוחים שההורים שלכם היו מסכימים להיות ניצבים בסידרה. ודאי שמתם לב ששאר החוגגים בחתונה היו ניצבים דתיים כשרים שיודעים בדיוק היכן לקפץ ואיך להזיע זה על כתפו של זה.

4. האם גם אתם שאלתם את עצמכם כמה זמן עבר מסיום העונה הראשונה לפרק הראשון של העונה השניה? בכל מקרה, מה שברור הוא שנתי אכל הרבה בורקסים במזנון של בית החולים ונהיה פשוט שמן.

5. החבר החדש של הודיה, דתל"ש בן 34 (חישוב מהיר של מחזור מ"ו מנפ"ח) חזר בשאלה לפני שנה וחצי?!? מה נסגר עם המידרשיסטים, הם לא אמורים להפוך לדתלשי"ם בגיל 18? מה שבכל זאת תרם כאן לאמינות הוא שמידרשיסט בן 34 עובד כמלצר.

6. ודאי שמתם לב שבעונה ההקודמת אמיר שם עדשות בכל פעם שיצא לדייט. דווקא בחתונה שלו הוא לא הקפיד לשים אותן ונשאר עם משקפיים.

7. האם נתי ימשיך להיות בררן כל חייו? אפילו על מעיין הוא לא מוכן להתפשר וממשיך לחפש את המעיין הטוב יותר...

אתם חושבים על דברים לא הגיוניים נוספים? שלחו אלינו או לפייסבוק.

 
<
אוקטובר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31