דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

שלום, אני י', 'לחוצת חתונה'

למה זה לא קורה? למה עדיין לא מצאתי אותו? למה דווקא כל החברות הכי לא לחוצות עוקפות בסיבוב ואפילו כבר עם בטן?

בנים. אי אפשר איתם אבל...
הם מכרכרים סביב כל בחורה שעושה קצת רוח וצלצולים. בחייכם, אם זה כל מה שאתם מחפשים, אדאג לכם למאוורר ופעמון בבית.

ומה איתנו, הבנות הטובות, שלא מפתחות עדת מעריצים ברדיוס 20 קילומטר? אצלנו, ב-99.9% מהמקרים יהיו כמה חוקי מרפי שלא יכזיבו:
1. הבחור שיתחיל איתי לא יהיה מספיק דתי בשבילי
2. הבחור שיסדרו לי לצאת איתו יהיה דוס מדיי
3. ובכל פעם שסוף סוף אפגוש בחור חמוד שגם יראה התעניינות הוא לא יעשה שום צעד!

לכו 60 שנה קדימה ודמיינו את התמונה הבאה: אישה מבוגרת לבושה בחלוק פרחוני בעלת שיער שיבה, קמטים ושיניים תותבות פוסעת לאיטה במטבחה הקטן והאפלולי. היא מכינה כוס תה. אין סיבה שמישהו יבוא לבקר אותה. היא מעולם לא נישאה כך שאין לה ילדים ואחייניה כבר מזמן שכחו שהיא זו שקנתה להם את הבגד הראשון (יקרנים ה"שילב" האלה - 150 ש"ח אחרי הנחה!!), את הבובה הכיפית (שמתאימה אפילו לצבעי החדר), ואת מכונית המרוץ המשוכללת (שכדאי מאוד שלא תיתקל בטעות באגרטל היפה שהביאה לאחותה מהולנד).

בוודאי כבר ניחשתם שהאישה הזו היא אני. סיפרתי על כך לחברי, ש' והוא צחק ושאל איפה בכלל משיגים היום חלוק פרחוני? עניתי שבמקרה הכי גרוע לסבתא שלי יש אחד ואני רק מקווה שהוא לא יתפורר עד אז.
"למה את כל כך בטוחה שזה יהיה לבד?"
כי אני מיואשת...

שלא תבינו לא נכון הנתונים הטכניים שלי דווקא בסדר: בוגרת אולפנא ובנ"ע, התנדבתי בעמותה לילדים חולי סרטן, עשיתי שנתיים שירות לאומי במרכז להעמקת יהדות וכעת, סטודנטית לתואר לא רע בבר אילן. ממש המסלול שתואם את המגזר... לא "דוסית טרור", לא חושבת על הודו. בחורה חמודה, לא משעממת אבל גם לא רועשת מדי.

אז למה זה לא קורה? למה עדיין לא מצאתי אותו? למה דווקא כל החברות הכי לא לחוצות עוקפות בסיבוב ואפילו כבר עם בטן? כבר מזמן החלטתי שיש בי הרבה מעבר ל"כלה נאה וחסודה" ואם נגזר מלמעלה שאהיה ערירית זה לא אומר שחלוק פרחוני חייב להיכנס לתמונה.

ובאמת טכנית הדברים שבחרתי לעשות במשך חיי גם אם הם נפוצים במגזר, בחרתי בכל אחד מהם מתוך ידיעה שזה מה שמתאים לי וזה מה שאני רוצה לעשות. ולא, אני לא לומדת בבר אילן כי שם יש יחסית ריכוז גבוה של בנים דתיים. אבל נפשית אני שם כל הזמן זו המסקנה שהגעתי אליה אתמול. כן אני מודה, "שלום, אני י', 'לחוצת חתונה'"!

ש' אומר שיש עוד הרבה כמוני ושזה רק בגלל שהמגזר שלנו מפעיל עלינו הרבה לחץ. אני בינתיים החלטתי להמשיך לעשות מה שמתאים לי ולהמשיך לא להקשיב לאמא שאומרת שאני חייבת להגיע לכל אירוסים ולכל חתונה של כל חברה ולא משנה מה יש לי באותו היום (אלא אם כן מדובר בדייט) רק כי "את צריכה שיראו אותך, אחרת איך תמצאי חתן"?!

מנחם גם לחשוב כמו שאמר ש', שיש עוד לחוצות כמוני. כמו שאומרים אצלנו "צרת רבים חצי נחמה". אני רק מקווה שכשאחייני יגדלו הם יזכרו איזו דודה קולית ומגניבה הייתי ולא יסתכלו עלי בתור הדודה הרווקה הנצחית המסכנה.

אבל איך יסתכלו עליי זה כבר כנראה תלוי רק בי, לא רק באלו דברים אחליט לעשות אלא גם עם איזו גישה... 

תמונה: a drian cc-by-nd

 
<
אוקטובר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31