דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

עם ישראל בארץ ישראל על פי תורת ישראל

צעירי הבית היהודי מזכירים לנו מהו תפקידה של הציונות הדתית.

אנחנו עומדים על פרשת דרכים.
נדמה שעד היום, הציונות הדתית לא נקלעה לבחירה כה קשה ומהותית על עצם קיומה-
על התפקיד שלה בתוך העם, על הייעוד והמטרות שלה כמגזר.
לנו, בני הנוער, היכולת להשפיע על עיצוב דמותה של הציונות הדתית יותר מכולם.
אבל ראשית לכל, אנחנו חייבים לחשוב היטב במה אנחנו רוצים. מה אנחנו מבקשים.

אנחנו צריכים להחליט, להכריע בין שתי דרכים- הראשונה היא ללכת בעקבות אחינו החרדים, להתמקד בנושא אחד ועיקרי שכל מעיינינו יהיו מופנים אליו- אצל החרדים זה לימוד תורה לגברים וצניעות לנשים, ואצלנו זו תהיה ארץ ישראל- אך ורק ארץ ישראל- ולא דבר אחר מלבדה. אנחנו נילחם בכל האמצעים, גם אלימים, למען מטרה יחידה זו ונראה בה את חזות הכל. נתנתק מהעם ונסתגר בתוך עצמנו, ובאופן כללי נהפוך לבדלנים ולאנשים שראייתם הלאומית היא שטחית, חד ממדית וילדותית.

לעומת זאת, ישנה הדרך השניה: הדרך שבה דגלו מאז ומעולם תנועות הנוער שלנו, הדרך שבגללה עלו אבות אבותינו לפני כולם לארץ כדי לבנות בה ולהיבנות בה, הדרך הישנה והטובה שלנו: להיות אלה שמקרבים את המגזרים בעם, לעמול למען חינוך תורני והתיישבות תורנית בארץ ישראל- ארץ הקודש, לאחד ולייחד את העם הנפלא שלנו ולמצוא את הטוב שבכל אדם ואדם. לשאת על כתפינו את החברה הישראלית-יהודית כפי שעשינו מאז ומעולם- להיות 'מלח הארץ' כפי שאנחנו רואים את עצמנו.

זוכרים? אני בטוחה שהמשפט הזה נאמר לא פעם על ידיכם, בהדרכה או סתם כך: עם ישראל, בארץ ישראל, על פי תורת ישראל. שמעתי שיש מקומות מסויימים שמנסים לגרום לסיסמה הזאת להיות מזוהה איתם, אבל הם מטעים אתכם- הם לא דוגלים בעם, בתורה ובארץ, אלא אך ורק בארץ. זוהי מטרתם היחידה. לעומת זאת, אנחנו הולכים לפי המשפט המדהים הזה: אנחנו נקדש את עם ישראל היחיד והמיוחד, נחזק אותו ונקרב את כל מרכיביו זה לזה, נחזק את ההתיישבות בארץ ישראל ונתנגד נחרצות לוויתורים עקרים עליה דוגמת 'ההתנתקות' שכיום אנחנו סופגים את תוצאותיה הרעות, ונדאג לחינוך על פי תורת ישראל שישקם את החינוך שלנו ויחזיר את הערכים לעם.

נגיד את זה מראש, ונודה בזה בפשטות ובגאווה: מפלגת 'הבית היהודי' לא יכולה להציע לכם אקשן מלהיב ומסעיר, לא קרבות וזריקת אבנים, וגם לא מאבק עד חורמה בכוחות המדינה. את זה תוכלו לחפש במקומות אחרים, ש'ערכים' אלה הם הנר לרגליהם. אבל לא אצלנו. אנחנו, מה לעשות, מבינים שהחיים קצת יותר מורכבים מזה- לא לעד נוכל לחיות על גבעה אחת או בכוילל אחד ומצידנו 'שיישרף העולם' חס וחלילה. אנחנו מודעים לאחריות שיש לנו כלפי העם, כלפי הארץ וכלפי התורה. אצלנו מכילים את כל הערכים המורכבים האלה ומנסים להתמודד איתם, בניגוד למקומות אחרים שבתור פיתרון קל ומהיר בורחים לערך אחד בלבד והופכים אותו לדבר היחיד. אנחנו מבינים שצריך להתמודד.

אז נכון, זה יהיה קשה. אפילו קשה מאוד. מכשולים רבים יעמדו בפנינו, נצטרך להכריע בשאלות קשות, ובכלל- נשבור את הראש בכל רגע ורגע. אבל מי אמר שלהיות דתי- ציוני זה קל? מי אמר שלהנהיג את המדינה והעם בדרך ה' זה פשוט, מי אמר שיש לזה פתרום קסם? אין לזה. זה יהיה קשה, מפרך, מייסר.
אבל זו תהיה השליחות שלנו. זה מקומנו, ולשם אנחנו הולכים.

צעירים, נערים ונערות בני עם ישראל החי בארצו ובמדינתו החופשית- הצטרפו אלינו!
עם ישראל, בארץ ישראל, על פי תורת ישראל! נחזיר את הערכים לעם!
חזק חזק ונתחזק, בעד עמנו ובעד ערי אלוקינו.

שירה שיננזון, צעירי הבית היהודי.

 
<
ספטמבר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930