דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

כתבות: שוק ארבעת המינים

לי הספיקה החוויה של שוק ארבעת המינים, השנה אני קונה באינטרנט ושיפסיקו לעבוד עלי.

בשביל מה אני הולך לשוק ארבעת המינים כל שנה? עשרות ילדים צועקים אלי שאני אקנה אצלם, והרי אני יודע שחצי מהדוכנים בשוק שייכים לאותו מאכער ובעצם אין בחירה של ממש. בכל שנה עוברת בראשי המחשבה, כיצד אוכל לקנות סט ארבעת המינים במצפון שקט, בזמן שהילדים המסכנים יושבים ארבעה ימים בשמש הקופחת במשכורת מינימום וללא זכויות מינימאליות. אך באין אלטרנטיבה, גם אני תורם לניצול הילדים התמימים.

אני ניגש לאחד הדוכנים, הכל נראה אותו דבר ואני מבקש מהבחור הספק מזוקן שיכין לי סט יפה. הוא מרים בזהירות את הלולב הראשון, מסתכל עליו בעין בוחנת, מצקצק בלשונו ומחזירו לערמה. הוא בוחר לולב אחר, מסתכל עליו מקרוב, מרחוק ומכל כיוון אפשרי, ומחייך על שמצא לולב מתאים. לאחר מכן הוא יבחר את הלולב שהחזיר לערמה עבור פראייר אחר שלא יודע למצוא את שדרת הלולב.

האתרוגים נראים כולם יפים וצהובים. האם עלי לבחור אתרוג שהוא יותר צהוב או שיותר עגול וסימטרי? לאחר שלושה טפיחות על האתרוג והאזנה לצליל, הבנתי מיד שאין לי מושג מה אני עושה ולקחתי את הראשון שראיתי. גם ככה אני לא מתכוון לאכול אותו אז מה זה משנה.

ההדסים באים ארוזים וכולם זהים, על הערבות בכלל אין מה לדבר, הן המין החלש והמקופח, עליהן אף אחד לא מסתכל.

השנה לעומת זאת, אני כבר לא אלך לשוק. אתר חדש שנפתח לרכישת ארבעת המינים יעשה לי את העבודה ויביא לי סט כשר עד פתח הבית. גם ניצול טוב יותר של הזמן שלי וגם לא אתרום לניצול ילדים והכל במחירי השוק.

רכישת ארבעת המינים
מכירת ארבעת המינים באינטרנט

 
<
אוקטובר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31