דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

איזה אוסקר?! לא שווה אפילו ביקור

ביקור התזמורת.
אתינקה ביקרה את התזמורת וחזרה לביקורת.

הוחלט שהסרט לא יתחרה על האוסקר בקטגוריית הסרט הזר בגלל שימוש יתר בשפה האנגלית.... אם הייתה לי מילה שמשפיעה איפשהו, הייתי מוציאה את הסרט מהתחרות, פוסלת אותו לצפייה וגואלת את שאר הקהל בגלל חוסר שימוש ביסוד חשוב שנקרא – עלילה. אני מרגישה צורך לפעמים למלמל משהו כמו : "היי, תקשיבו, זה לא וורסאצ'ה.. רואים למלך האידיוט הזה הכול" (כמו בתערוכות אומנות שעומדים תמוהים מול איזה קשקוש).

נכון, אולי אני לא מבינה גדולה באומנות הקולנוע ויתכן שזו הסיבה שיש סרטים שזוכים ב"פרסי קאן" ולא כאן, אצלי ב"בתח תקווה". "בתח תקווה" המקום אליו הייתה אמורה התזמורת המצרית המהוללת להגיע אבל בגלל המבטא היא הגיעה ל"בית התקווה" ולא אל היעד החשוב- אל מרכז התרבות הערבי בפתח תקווה. משעשע לרגע, נכון. ובזה זה נגמר. הסרט מראה שזה לא עניין אף אחד שהתזמורת לא הצליחה להגיע לשם ומנסה לרמוז משהו. אבל, זה באמת לא מעניין אף אחד!!! ושם נראה לי אמורה להיות הנקודה בה התסריטאים צריכים לשבת ולחשוב על רעיון אחר לסרט. אבל לא. אנחנו נשב ונבהה בגנרלים עם גינוני אצילות ערביים ומכובדים מעבירים את הלילה בעיירה שאין לי מושג מה המרחק משם לפתח תקווה ומה לעזאזל הבעיה לקחת מונית?! ואז למרבה המזל הם יפגשו ברונית אלקבץ, כרגיל בתפקיד רחב עם הקול הקשוח העונה לשם "דינה", שהיא גם במקרה מוכרת מזונות (רציני, יש לה שם מסעדה), שאוספת אותם בנדיבות לביתה. נדיבות שמשתלמת לה מאוחר יותר עם החצוצרן בתפקיד "החתיך הערבי היחידי שם". רונית בהחלט הייתה נקודת אור שבלעדיה הסדרנים היו צריכים לטאטא מהרצפה יחד עם הפופקורן גם אותי ולנער אותי מהתנומה שהייתי חוטפת. בזכותה הצלחתי להחזיק מעמד בתקווה שהסרט יתקדם כבר, נו!!! זוז!! ויתאר את שעות הבוקר כשיסתיים הלילה ושהתזמורת תעוף חזרה למצרים ויגמר כבר הסרט!

לא יודעת, אולי אני בסך הכל אתינקה הקטנה וקטונתי מלשפוט. נכון, אני לא בחבר השופטים (שאין לי מושג מה עובר להם בראש), אני רק אחת מהעם שיצאה לראות סרט בקולנוע והתלבטה עם הדייט שלה לאיזה סרט להיכנס. האם לצפות בסרט "הדייט שתקע אותי" או ב"ביקור התזמורת"? עקב משחק מילים שהעדפתי להימנע ממנו וגם כחובבת סרטים ישראלים הזויים וכסוג של פטריוטית כהגדרתו, החלטתי לנסות ולקפוץ לביקור. ביקור מיותר, מיותר לציין. הדייט שלי יכול לספר לכם שהוא נכנס לסרט השני "הדייט שתקעה אותי בסרט הישראלי המשעמם הזה" ואני יכולתי לספר גם לתזמורת שהם לא הפסידו כלום. גם "פתח תקווה" לא משהו!

בפרסומות דווקא היה חלק מעניין, אני מחכה ל "החוב" סרט ישראלי שנראה עשוי טוב.

בקשר לאוסקר, לבופור בהחלט יש יותר סיכוי אם יש גן עדן.

 
<
אוקטובר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31