דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

בטראומה תצאי, לפחות תצחקי /אתינקה

ההצגה "בעצב תצאי עם בנים" מיועדת לבנות בלבד, אז שלחנו את אתינקה שתספר לנו מה אנחנו מפסידים. בנות- ההצגה הבאה ברמת גן ב-24/10

"קחי את עצמך, יקירתי, ותכפילי במאה, עכשיו את מבינה? זה קרב של מעטים מול רבים..." – (בעצב תצאי עם בנים, מערכון מס' 5)

לפני שאני אתחיל לפרוס את ההערות שרשמתי לעצמי, אני חייבת קודם לשאול:
איתי, מנהל האתר היקר, אפשר לדעת למה דווקא את אתינקה אתה שולח לסקר את ההצגה הזו??? אתה מנסה לרמוז משהו?
לא, שאני אבין... אז מה אם התמרמרתי כאן לא פעם?
כבר ציינתי שאני לפחות מתמרמרת עם המון חן!
נו, באמת, אני כבר לא ממש יוצאת בעצב. אני יוצאת בשמחה - מאז שיצאתי להפסקה והפסקתי פשוט לצאת :)
טוב, נו, אז יש לי שמץ... נזכרתי. ההצגה זרקה לי כמה רמזים וגרמה לי ברגעים מסויימים להיקרע מצחוק ולרענן את "איך זה לצאת". אולי היא אפילו גרמה לי להתגעגע לכל השטויות שמסביב. העובדה שחברה שלי דפקה לי ברז ברגע האחרון, גרמה לי להיזכר שהרבה יותר כיף לצאת עם בנים ולשכוח מכמה טראומות :)
(בחורה דפקה לאתינקה ברז – אני לא מאמינה... בחורה?! לאן התדרדרתי?? )

דחסתי לפני ההצגה "דייט אמריקאי", משהו שסייע להיזכר בעצמי בסיטואציה של דייט.
so "מאמי" הבחור .... ye
It's even help me to get over…
(שנייה אני חוזרת לעברית ושוב לאנגלית ושוב בחזרה לעברית)
להתגבר על תחושת ההתבאסות על החברה שלי שלא טרחה להגיע להופעה (חצופה, יו... אני לא קובעת איתה יותר כלום!! בלי נדר!!! )

ואם אתם שואלים למה לא לקחתי את מייקל איתי, אז... חשבתי על זה, וכשהתקשרתי לשאול עד כמה הכלל שההצגה "לבנות בלבד" ניתן לכיפוף, הבהירו לי האמרגנים שהוא תופס חזק מאוד. מטעמי צניעות. ( אז תרגעי עם עצמך, אתינקה... טוב?).

מצפייה בהצגה, יכולתי להוסיף עוד כמה טעמים אחרים שיסבירו למה באמת לא רצוי שבנים יצפו בהצגה. תיאור מפורט של רמת הנואשות והמירמור של שלבי הרווקות המתקדמת בחייה של הבחורה הדתית, זה לא ממש משהו שיכול להקסים את הבחור בדייט הבא שלו, באמת שלא. ובטח שלא במקרה שמחוג הפוריות שלה עומד להישבר כשהוא מכה בחוזקה על המספר 30 מאיזשהו צד. ובואו נאמר שבעיית פוריות היא לא אחת מהנורות שידלקו לו במהלך הפגישה. נראה לי שהצ'קלקה שתסתחרר שם בהיסטריה תידלק מסיבות אחרות. כן, אחרי שההצגה תפרוס בפניו את סערות הנפש לפני, אחרי ותוך כדי הדייט, הרדיפה אחרי סגולות למיניהן והתמודדויות עם לילות של בדידות ו"השתדלות" (קרי– התאמצות יתר נואשת).
סקסית עד כמה שהיא תתאמץ להיראות, הוא לא יוכל למחוק את רשמיו ולהימנע מהידיעה על מה שבאמת עובר לה בראש. דבר שיסייע לו בשמחה לשמור נגיעה. :)


בעצב תצאי עם בנים
ההצגה מהולה בהומור (והומור עצמי משובח) בסיטואציות שונות של צחוק וקלילות, לצד היסחפות למחוזות מאוד כואבים בליבה של הרווקה וכפיפותה לנורמטיביות של המגזר- ז"א ..כאילו, תתחתני כבר י'קרציה בררנית, את לא מספיק רוצה, זה העניין, אנחנו יודעים, אנחנו מכירים אותך! אין אביר על סוס לבן ובפעם האחרונה שבדקנו, את גם לא הרגשת שדחפנו לך אפונה מתחת למזרון הדקיק שלך, יאללה עופי לנו מהרשתית ותמצאי כבר איזה מישהו ותפסיקי לחפור. מה כל כך מסובך? קחי מישהו. תתחתני ותעשי לנו קצת נחת, למען השם. כן, זהו חלק מהמסר שנספג אצלי והשמיע קול הומוריסטי ויחד עם זאת מאשים, מתוך מה שרווקות סופגות. מידת הזדהות... כלשהי נצפתה בקרב הקהל. מסר המועבר ביופי התיאטרלי במצבים השלובים זה בזה בדיוק, תוך שימת לב לפרטים ותחושות המתעצם עם היכולת הפנומנלית שעוטה ארשת פניה המתחלפת במאמץ של השחקנית, נטע, באינספור דמויות, לפני שהספקתי למצמץ.
קטע המתגבר בתיאור בו הבחורה כבר מאבדת את שפיותה כי היא לא יודעת איך היא אמורה להיות עדינה וביישנית, חמה וביתית וגם אסרטיבית מאוד עם קריירה, רצינית וכמובן קלילה וזורמת... מלאה במקומות הנכונים וגם רזה עם שרירים.

אז רגע... יש לך "פנוי להצעות, תורני עם טלוויזיה וDVD ?"
יש לך רווק בן 30? יש לך דייט תורני? יש לך דייט עם כוונות שניות? צעירה שאפשר עוד לעצב? גרוש +ילד? מה עם פרוד זמנית?
לא בא לך? דתי לייט? מה את אומרת?
לא, זו לא שיחה עם שדכנית, גזרתי את זה ממשחק סריות ("רביעיות" כאילו...), שהן משחקות ביניהן על הבמה ומתארות את שלב הסינון והקיטלוג של הבחורים לתתי קטגוריות וסעיפי-סעיפים המסתעפים לאינסוף ענפים, המקשים בתוך המגזר הדתי המצומצם למצוא את ה"מאטש'" המוחלט.
רגע, "יונתן שפירא, אצלך?"

"אז מה... מה המצב? אז.. אממ...כולם התחתנו חוץ ממך?" -"לא נורא" 
אתינקה רוצה להגיד שזה באמת אבל באמת לא נורא, באמת שטויות Come on ... (סליחה, שאריות מהדייט האמריקאי...) שאורטל (המצחיקה והמוכשרת), אחת מתוך שלוש השחקניות המציגות בהצגה היצירתית והמיוחדת הזו עדיין לא התחתנה. באמת לא נורא. זה לא, זה לא, זה לא נורא...
(כולן ביחד!! "זה לא.. זה לא ..זה לא ..")
"לא נורא" הוא חלק בהצגה בו מסבירות הרווקות מה "לא נורא", בצורה שזה מרגיש כל- כך נורא שאי- אפשר שלא להתרגש מכמה נורא שזה מה שהן מרגישות. ואתינקה דואגת לכמה מבנות הקהל שהתחילו להרגיש נורא "נורא" והתחילו נורא לרחם על עצמן.
(נקודה בה אתינקה מזריקה לעצמה מינון מרוכז ביותר של פרופורציה, הכינותי מראש!)
ואל תביאני לידי ניסיון ... פליז, גוד. :)

אבל אל יאוש, הסיום האופטימי אוטוטו בא. הקשר בו לא תרגישי מחנק ולא כבולה ולא חסומה מתואר במונולוג יצירתי ומדהים של הדר. מונולוג בו היא קשורה בידיה וברגליה ב"קשר לא קשר", "קשר חונק", "קשר ישן" והקשר של המטפחת לראשה שמקבל את האחיזה הנוחה ביותר המציין מסר חזק של אמונה בה', אמונה שהכול קורה לטובה ויש מישהו שם למעלה שדואג. אז הסרנה דאגה מלבכן. תודה!

בהחלט שווה צפיה. אתינקה משתוקקת לראות את "ניסים ונישואין" ולקבל גם את הגירסה הגברית. היא תתחפש אם צריך. נראה איך זה נראה מהצד שלכם.

 
<
אוקטובר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31