דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

''המושב'' או באנגלית, כי זה נשמע יותר טוב... The Moshav band/ אתינקה

אתינקה חזרה מההופעה של להקת המושב בירושלים רק כדי לספר לכם - שהפסדתם

ראיתם פעם אמריקאים פוצחים בצעד תימני? אני ראיתי. אתמול. בפעם השנייה. כנראה שפשוט בלתי אפשרי להישאר אדישים לביצוע המקפיץ של להקת המושב ל"אבא שמעון". הפעם הראשונה שלשמחתי נתקלתי בהם הייתה בהופעה חיה לפני שלושה חודשים בלוס אנג'לס, שם הם מתגוררים כעת.
אבל "אבא שמעון" זו רק דוגמא מקסימה אחת למורכבות המיוחדת של ההרכב הזה. "Lift up your head", "הללו", "the only one" ו"מלאכים" הם שמות השירים שיכולים לספר יותר על הקונספט. מלשמוע את האיכות בביצוע השירים שלהם, בלי להקשיב למילים הטבולות באור וטוהר יהודי או למשפטים בעברית שמבליחים מידי פעם, אפשר בטעות ולחשוב שמדובר בלהקה אמריקאית מפורסמת ברמה עולמית!

אבל אל תתבלבלו, אלו ישראלים מוכשרים ש"מבוא מודיעים" הוא "המושב" שם גדלו, זאת לאחר ששאבו את המיטב מ"הרבי המרקד" (זצ"ל), המייסד והדמות הרוחנית מאחורי המושב. ספוגים בקארליבכיות מרוממת רוחנית וניגון קיצבי ויחודי הם הגיחו לעולם הגדול. הם משלבים במיומנות מעברים בין רוק חסידי, רגאיי, קאנטרי, וסילסולים ים תיכוניים של יהודה הסולן, (המסולסל בעצמו) יחד עם אחיו יוסף (גיטרה בס) למשפחת סולומון ודיוויד סבירסקי, (החתיך על הגיטרה האקוסטית).


כנראה שעד שהגויים יתחברו לתוכן יקח עוד זמן ובנתיים הם רק שלנו. חבל היה שהקהל הישראלי היווה רק קומץ בתוך ההמון האמריקאי הירושלמי שמילא את ה"מעבדה" (אגב, אחלה מקום למושב בסמוך ל"מושבה"). בכל אופן, לא יודעת מה בדיוק מעכב את החשיפה שלהם, יחד עם זאת כל מי שכן יוצא לו לשמוע אותם מתאהב ונהנה מיד. כנראה זה המרקם שמצליח לעטוף ביחד כל כך הרבה סגנונות לכדי מקשה אחת, כלשהי, בלתי מוגדרת, שמתעכלת בקלות בבת אחת. המקצבים התזזיתיים שלהםשמעוררים ומקימים את כולם על הרגליים לפזז.

מעודדים באופטימיות (" lift up your head high & open up your heart
-today is a new day will make a new start") וחותמים בפילוסופיה.
(" Where I'm lost –is where I'm found")

אז לדעתי, תרימו את הראש גבוה, תפתחו את האוזניים ותקשיבו למה שיש לשלושת המופלאים הללו להציע.

הזדמנות אחרונה לביקורם הנוכחי 28.8, 21:00 "הסינדרום", הלל 18, ירושלים.

בואו לדבר על זה בפורום

 
<
אוקטובר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31