דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

להחזיר עטרה ליושנה

דורית הירושלמית מסבירה לרויטל ויטלזון-יעקבס שירושלים היא לא מה שהיא חושבת

אני חייבת לעשות, כלשונה של מאי, "pause" בבלוג שלי כדי למחות בתוקף על דברי הלעז שהוציאה רויטל ויטלזון-יעקבס על הירושלמים והירושלמיות לדורותיהם, במאמר שכתבה ב-nrg יהדות: "הבלדה על הירושלמי והתל אביבית".

אקדים ואומר שזו לא הולכת להיות מתקפה אישית נגד רויטל ויטלזון-יעקבס, אלא התמודדות עניינית עם טענותיה השגויות.
רויטל היא בחורה שנונה, רהוטה ומצחיקה, שטוריה הכתובים היטב, מצליחים בדרך כלל להעלות חיוך על פני. חוץ מזה, היא גם בלונדינית ויפה... אבל הפעם, היא הגזימה לחלוטין ולא ייתכן שדבריה יעברו בשתיקה.

ראשית, עלי לציין שהתדמית, אותה בונה ויטלזון-יעקבס, לאורך כל המאמר, על הירושלמיות ממש לא תקפה לגבי.

ניתן להסביר עובדה זו בשתי דרכים:
א) או שאני לא ירושלמית טיפוסית אמיתית;
ב) או שרויטל טועה.

לא נעים לומר, אך נראה כי האופציה השניה היא הנכונה.
נעבור יחד, נקודה אחרי נקודה, על טענותיה של "הפולניה" ונראה, דבר דבור על אופניו, מדוע אינן נכונות.

"לא נעים לי להגיד, אבל אני עדיין מאמינה שבקעה, קטמון והמושבה הם שמות שונים לאותו רחוב – עמק רפאים".
עם כל הכבוד, "ויש כבוד", עמק רפאים הוא הרחוב הראשי של המושבה הגרמנית. לעומת זאת, בקעה היא שכונה שנמצאת מצידו הדרום-מזרחי של הרחוב, ואילו קטמון מצויה בצידו הצפון-מערבי של הרחוב. מה פה לא ברור?!

"כשמתחיל הדייט הוא מיד מתחיל להלל את בנות ירושלים הנאוות והאינטליגנטיות, לעומת בנות המרכז הרדודות שרק קונות בגדים, יושבות בבתי קפה ורואות האלופה. תקשיב טוב, לשבת בקור עם שיער רטוב, סנדלים, מלופפת בשאלים ובדים מצמר באפלו ולהיראות כמו דוכן נייד של המיין-באזאר בתמול שלשום - לא מעיד על אינטליגנציה. זה פשוט טעם רע".
כמו בנות המרכז / השÀפÅלÇתÄיוÉת, וכמו כל בחורה ממוצעת, גם אני אוהבת לקנות בגדים ולשבת בבתי קפה, אבל, בניגוד אליהן, אני לא רואה את "האלופה", ולכן אי אפשר לומר עלי שאני רדודה. לשבת בבוקר עם שיער רטוב? בחיים לא! מלופפת בשאלים ובדים מצמר באפלו? אין מצב! נראה לי, רויטל, שהתבלבלת קצת ועוד לא השתחררת מהמחזות הקשים שראית בטיול האחרון שלך להודו. חוץ מזה, גם להתלבש כמו דוגמנית מערוץ האופנה לא מעיד על אינטליגנציה. זה פשוט טעם רע.

"... זה שהמרכז האופנתי שלכם זה קניון האחים ישראל...".
מתי בפעם האחרונה ביקרת בירושלים? כנראה שמזמן... מי בכלל שמע על קניון האחים ישראל? הסיבה היחידה שבגללה המקום הזה שורד היא הבאולינג שנמצא בקומה העליונה של המבנה. על קניון מלחה שמעת?

אני עדיין מעדיפה יום שטוף שמש בים מקפיצה למעיין קפוא בחמש בבוקר".
מסכימה איתך לחלוטין! קפיצה למעין קפוא בחמש בבוקר? בשעה הזו, אני נמצאת עדיין עמוק מתחת לפוך, והדבר האחרון שאני לא חולמת עליו הוא קפיצה למעין קפוא.

"פאב אירי כשר יש לכם?". אז כן, יש לנו. אני, באופן אישי, לא נוהגת לבקר במקומות האלו, אבל סתם כדאי שתדעי שקיימים בירושלים מקומות כמו אוקונל ובלפסט. אפילו פלאפל 4 טעמים הגיע לעירנו וזכה למקום של כבוד בשכונת בית הכרם הירושלמית. סניף נוסף של ה`תפלצת הקולינרית` הזו נפתח לאחרונה ברחוב הלל שבמרכז העיר.

לסיכום, למה באמת להרוס יום חג ולהרבות בשנאת חינם? הרי ירושלים, "העיר שחוברה לה יחדיו", היא עיר שעושה את כולם חברים. אז, רויטל יקירתי, את מוזמנת לקפוץ לירושלים ולהראות את זיו פניך בעיר הקודש. אנחנו כבר לא יכולים לחכות...
דורית (26), מציגה בבלוג שלה את ירושלים מנקודת המבט של צעירה ירושלמית. בבלוג תמצאו מידע על אתרים וספרים חדשים בנושא ירושלים, בשילוב הגיגים וסיפורים על הווי החיים הירושלמי. אם אתם מחפשים מידע על בית"ר ירושלים, הגעתם למקום הלא-נכון. blog.tapuz.co.il/doritq

 
<
אוקטובר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31