דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

אין כמו בבית

זוכרים את הנסיכות הענוגות שפרשו כנפיים ונחתו להן מהצפון הרחוק הישר אל הביצה הירושלמית הדביקה? (כמובן ש"לא ביצה ולא נעליים" פגשנו כאן אלא מדבר צחיח)

ובכן מסתבר שגם אותן נסיכות זקוקות לחופש מדי פעם מהיום-יום הנהדר של לרבוץ בדירה של מאמי לצחוק על השותפים היקרים שלה, לראות סרטים ולגלות את נפלאות 20 אלף סוגי טבעול. (אל תאכלו את הזה עם הפסטו והעגבניות!!)

אז ארזנו תיק, ושינענו את ישבננו המוצק לעבר המסוק שחיכה בפתח הארמון. לא לשכוח חצאיות ושרוולים, הנשים עולות מאחור – אגד חריידים שלום.

והנה, אנחנו בבית, נשיקה לאבא, לאמא, קצת צעקות על האח הקטן – "לא! זה לא החדר שלך עכשיו!!!"
ופתאום דממה.
ואוו כמה זמן לא שמענו דממה ברוכה שכזו...מי שלא זכה לדממת בית האבות של עירנו הנחשקת מדי סופ"ש, לא זכה למנוחה מעולם. מי צריך בתי קפה, דייטים, אנשים, דתיים, כשאפשר להגיע למקום שנראה כמו שוויץ (עם פחות שלג וטיפה יותר חול וזיהום אוויר) ואין בו אף לא אחד לבהות בו מלבד כמות נכבדה של ישישים?!

הבעיה כמובן מתעוררת כשאנחנו נזכרות שיש לנו שם "חבר'ה" (מלשון אנשים, מהשבט, בי"ס, גן וכד')... ביהכנ"ס, חתונות ושאר אירועים מזילי דמעות, שגורמים שוב ושוב לאותו הלם מוחי קל - מי זה האנשים האלו? באמת למדנו איתם 12 שנים בבית ספר? איך זה לעזאזל שכולן נשואות?? זה תינוק שם בפנים, או שהיא סתם השמינה?!
ואהמ...תזכירו לי...על מה מדברים עם החברה הדתית?

שלא תבינו אותנו לא נכון, כיף עולם להסתובב איתם – אין אפילו השוואה עם החברה החילונית. זה גם לא שאין לנו על מה לדבר איתם, אחרי הכל אנחנו מכירות אותם מן היסוד (אה-לה משחק מילים יענו), ולהתעדכן מה שלום הארוס/ בעל/תינוק עושה בחיים, זה תמיד אחלה נושא שיחה שבעולם. פשוט...משהו התפספס כאן. אנחנו השתנינו המוווווון מאז התיכון. צבא, חופש, אוניברסיטה והעפת הבועה, משנים את האדם. והם? הם כולם עברו את אותו המסלול כמונו בדיוק. אבל הם לא השתנו. הם עדיין שם – בבועה. איך זה יכול להיות??

כמובן שזה מוביל לנושא המועדף על כותבי הטורים באתרנו – עם מי נצא? הרי כל עשרות הדתיים לייט (שזה בעצם חילונים שחיים בחברה הדתית) זה ממש אבל ממש לא אנחנו. ואנחנו לא רוצות להתחתן עכשיו, או עם מישהו שחושב שיש לו זכות להחליט איך נתלבש או מה נשמור / לא נשמור בחיים.

כן, כן מאמי הבינה רק עכשיו, קליאו ודיווה מנסות להסביר לה כבר שנים ואלה בכלל בהכחשה: אנחנו לא חלק מה"דתיים". לא היינו ומעולם לא נהיה, זה אפילו לא שאנחנו דתיות מסוג אחר, אין לנו שום צורך בהגדרות כאלו, טוב לנו בלי הגדרה ושייכות. אנחנו פשוט אנחנו – וזהו. כן כן "מועצת החכמות" היא רשמית מגזר, למעונינים להצטרף טופס הרשמה מצורף להלן. יש לצרף רשימת ממליצים ותשלום סמלי בדמות המבורגר ירושלמי (בעמק או בעיר, אין לנו העדפות – טוב ברור שיש לנו דעה בנושא, כמו על כל דבר אחר בעולם, אבל נוותר לכן רק הפעם). ליודעים לנגן על גיטרה, הכניסה חינם.

 
<
אוקטובר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31