דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

לא להשאיר אותו שלם!

אלפי ספרים לאורך ההיסטוריה ומאות חודים של עפרונות מספר 2 נשברו כדי להסביר את השוני שבין הגבר לאישה. במעמד נכבד זה ברצוני לעסוק בשאלה היסודית הזאת.כמו כל דבר בצבא (ה') גם פה אפשר לחלק את ההבדלים לשני חלקים עיקריים: הבדלים פיזיים והבדלים מחשבתיים.
בקשר להבדלים הפיזיים - זה לא הזמן והמקום לעסוק בהם... אך מי שעדיין רוצה להעמיק בעניין מוזמן לעיין בספרי הראשון "האישה – יציר הבריאה – האומנם ?".
הפעם ברצוני לעסוק בהבדלים המחשבתיים שבין הגבר לאישה.

יצא לי להיות במקרה (ממש במקרה אבל ממש במקרה!) בהרצאה של איזה רב בנושא זוגיות (אני יודע שאתם לא מאמינים, אבל זה היה ממש במקרה!). הרב בהרצאתו העלה את השאלה "מדוע האישה נבראה מצלם האדם, ולא נבראה כמו האדם בהתחלה?" . הרב גם ענה על השאלה הזאת (כי כולם נרדמו, ומי שהיה ער העדיף לישון) ואמר כי "ה' יצר את האישה לאחר שהוא לקח עצם מגופו של האדם, כדי להראות לנו מה יעוד האישה – לקחת כל החיים מהאדם, ולא להשאיר אותו שלם".
לאחר ניתוח מעמיק שכזה ברצוני להעלות את השאלה – האם באמת מטרת האישה ל"שחק" באדם ? ואם כן, כיצד היא עושה זאת?

לאחר מחשבה רבה (זה היה קשה) ברצוני להעלות כמה דוגמאות שעלו במוחי המוכיחות שמטרת האישה להתיש את הגבר ו"לא להשאיר אותו שלם" כדברי הרב .

אחד ההבדלים הגדולים שבין הגבר לאישה הוא עניין "הידידים". כאשר בחורה אומרת לגבר שהוא חמוד זה לא אומר שהיא אוהבת אותו, וזה לא אומר שהיא רוצה איתו משהו. מבחינתה זה אומר שהם – ידידים. ואין לה שום בעיה להחזיק את זה ככה הרבה זמן… והיא לא רואה בזה פסול, למרות שהגבר מפתח ציפיות וחי בסרט. לעומת זאת אצל הגבר אין שום סיבה להחזיק ידידות, מבחינת הגבר כל "ידידה" זה פוטנציאל לחברה.
זוהי דוגמא אחת להבדל בין הגבר לאישה. דרך אגב, אין גבר שלא נפגע בגלל שוני זה.
(בהזדמנות זו אני רוצה להודיע על פתיחת "קו חם" לגברים – ידידים. פרטים בהנהלת האתר).

עוד דוגמא לשוני אצל הגבר והאישה.
רק האישה יודעת מה להגיד לגבר בזמן שהכי לא מתאים, כך שהגבר "לא ישאר שלם":
מדוע אחרי יום עבודה קשה, אחרי שהגבר קרע את עצמו, והגיע אחרי פקק ענק באיילון (איתי תיזמן חצי שעה. איתי –תודה) סוף סוף הביתה, האישה במקום לקבל אותו בשמחה ובריקודים ובבשר מוקפץ. היא תגיד לו את המשפט שהוא הכי לא רוצה לשמוע – "אתה יודע איזה יום היום?" , ובשאלה זו היא תוציא לו העצבים + חצי שעה של ברוגז, עד שיזכר שזהו יום ההולדת של אמא שלה.

מדוע אחרי שמכבי עברה עונה קשה והגיעה בזכות שיתוף הפעולה האדיר בין פיני והקדוש ברוך הוא. ומדוע לאחר שהגבר סוף סוף יושב מול הטלויזיה כדי להיות עד למעמד הזה. האישה רוצה להעביר לערוץ 3 – כי יש את "האלופה"…

מדוע דווקא בעליות של ירושלים אחרי שסוף סוף המכונית הצליחה לעבור את ה- 40 הקמ"ש האישה צריכה לעצור כי "יש לי פיפי".

ואלו רק מקצת ההבדלים שבין הגבר ולאישה , וכל זאת כדי להזכיר לגבר שזה שהוא נברא ראשון זה לא בגלל שהוא יותר טוב. אלה זה בגלל שהאישה שלחה אותו קודם לעולם כדי שיוריד את הזבל. ורק אז היא הועילה בטובה להגיע…הערות הצעות מגונות ופינוקים אפשר לשלוח ל:
panuy_le_ovalut@walla.com

 
<
אוקטובר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31