דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

כתבות: פנוי להובלה - האמנם?

כמו הרבה מאמרים והרצאות גם למאמר הזה הוספתי את המילה "האומנם". אם זה עובד על הרצאות משעממות זה בטח יעבוד גם פה.

זה היה עוד בוקר שיגרתי, קמתי מהמיטה הקרה הכנתי לעצמי קפה יצאתי מהבית ועליתי לאוטובוס בדרכי לאוניברסיטה. התחברתי ל- MP3 שלי והתחלתי לבהות באנשים שלידי. ברקע התנגן השיר שלי LONELY … אחרי נסיעה של כחצי שעה אחרי שכבר לא יכולתי במוסיקה היוצאת מהאוזניות שמתי לב שבחורה שיושבת מולי מסתכלת עליי כל הזמן. תחילה כמובן – שיחקתי אותה קשה להשגה ולא פניתי אליה, אך לאחר כמה שניות נשברתי – ופניתי אליה. "את באה לפה הרבה…" והוספתי "יש לי משהו על הפנים". "לא … פשוט אני אוהבת מה שכתוב על הכיפה שלך" ולחצה בכפתור האדום באוטובוס , הנהג עצר והיא ירדה.

שהגעתי ליעדי הורדתי את הכיפה הצחורה שלי, הנחתי אותה מולי על השולחן והתחלתי לחשוב על משמעות הכיתוב "פנוי להובלה". שמתי לב של"פנוי להובלה" יש 2 משמעויות אשר נוגדות אחת את השנייה.
המשמעות הראשונה שחשבתי עליה היא ש"פנוי להובלה" משמעו – "אני פנוי להוביל אחרים …".
והמשמעות השנייה של "פנוי להובלה" משמעו – "אני פנוי ומחכה שמישהי תבוא ותוביל אותי …".
כלומר הגבר הראשון הוא גבר שרוצה להיות הצד "החזק" בקשר, זה שיחליט מתי ולאיפה יוצאים.
לעומת זאת, הגבר השני הוא גבר שמעדיף שהאישה תוביל את הקשר. היא זאת שתיזום את הפגישות ביניהם. דרך אגב, היא גם תזכור מתי הם נפגשו בפעם הראשונה ומה הוא לבש (אני מקווה…).

לאחר הניתוח המעמיק עולה השאלה המתבקשת: מהו האידיאל? מהו הקשר "הנכון"? מי צריך להוביל אל האושר הגבר או האישה?

הזמנתי את חברי הטוב (והתפוס) לקפה על חשבונו (לאחר שקיבל אישור מהחברה שלו) ושאלתי אותו על פשר העניין. הוא הסביר לי שהקשר בין הגבר לאישה מתחלק לשניים: בחודשים הראשונים הגבר הוא המוביל, הוא זה שמתקשר כל הזמן ומזמין. האשה לעומת זאת משחקת אותה קשה להשגה - גם כדי שלא יחשבו שהיא קלה להשגה, אבל גם כדי להוריד את האגו של הגבר. וחוץ מזה (אין שום סיבה שהגבר לא יתאמץ קצת…). כך בתקופה זו הגבר הוא המוביל והיוזם והאישה מובלת.

לאחר כמה חודשים, הגבר כבר "קנה" את האישה – והתפקידים מתחלפים. הגבר מרגיש שהאישה כבר שלו ולכן אין צורך להשקיע. וכך הוא נהפך מפרפר לגולם ואח"כ – לזחל (המורה לביולוגיה שלי בטח מרוצה עכשיו). לעומתו האישה מרגישה צורך לשמור על הקשר ולכן תופסת את המושכות ומתחילה להוביל. דרך אגב, מידי פעם האישה תעיר לגבר שהוא לא משקיע ולא "מוביל" את הקשר. (גברים, אין לכם מה להתרגש. זה קורה בקשרים הכי טובים) , אך בתוך תוכה האישה יודעת שלטובת הקשר עדיף שהיא תוביל …

אם כן, קשה להגדיר בדיוק מי צריך להיות המוביל ומי צריך להיות המובל, אלה הגבר והאישה מתחלקים ביניהם.

מה דעתכם ? מהו האידיאל ? מהו הקשר "הנכון"? מי צריך להוביל אל האושר הגבר או האישה?הערות הצעות מגונות ופינוקים אפשר לשלוח ל:
panuy_le_ovalut@walla.com

 
<
אוקטובר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31