דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

עושים שרירים / איריס שילה

איריס שילה גילתה מדוע כל התל אביבים רשומים למכון כושר

אחי ורעי, פיצחתי את סוד מכוני הכושר בתל אביב. הבנתי מדוע ולמה נוהרים כולנו להירשם למכון כושר, להפגין בקיאות בכל סוגי האירובי למינם, לדבר על שריר התאומים, התלת ראשי והדו ראשי משל היינו מינימום מנתח אורטופדי בכיר ולהתלונן על הכאבים במפרקים משיעור הקיקבוקסינג. נראה שכולנו רשומים במכון כושר כלשהו. כמעט כל שבוע אני מקבלת לתא הדואר שלי פלייר המבשר על פתיחה חדשה של מכון משוכלל, מדריכי הכושר הפכו לסלבס החדשים בעיר, ואין מצב שעוד לא עשית אשטנגה יוגה אחי, זה מזה משחרר.
כולם כל כך עסוקים בקדחת מכון הכושר, עד שנדמה שיחד עם תעודת התושב מקבלים גם מנוי לחדר כושר. כל אחד יכול להישבע במכון שלו ובמדריך שלו, עד שאין ספק שאחת הסיבות ליוקר המחיה בעיר זו המנוי לחדר כושר. ובכן- השבוע גיליתי למה ומדוע.
כידוע, אם אתה מנוי בחדר כושר, אתה גם עושה כושר מידי פעם (וזה כבר באמת תלוי באופי). אם אתה מתאמן, הרי צריך ציוד מתאים. ציוד מתאים פירושו ביגוד מתאים. אהה!!! מה יפים הם בגדי הספורט הקיימים בשוק! ונעלי הספורט- אללי! הרי אין מצב ללכת לחוג פילאטיס עם ג'ינס, נכון? (ניסיתי פעם, לא הצלחתי להרים את הרגל ולנשום בו זמנית) אזי יש צורך בלרכוש בגדי ספורט רכים, נעימים, עוטפים את הגוף ואינם נצמדים. שיעור אירובי מדרגה? חייבים נעליים טובות וגרביים צבעוניות ומתאימות. אימון משקולות? יש צורך בפסי הזעה- אחד ליד והשני לראש. עושים יוגה? צריך בגדים רחבים, הודו סטייל, וגם איזו שמיכה גדולה וצבעונית. שוחים? איזה בגדי ים יפים יש עכשיו! וכך הלאה, לכל שיעור ולכל אימון יש צורך בבגדים מיוחדים ויפים- הרי כל העיר מתאמנת במכון שלך, אתה בטח לא רוצה להראות הכי מוזנח. שלא לדבר על פוטנציאל השידוכים שהמכון מספק (ולא נכנס עכשיו לסוגיית המינים, העיקר שיש אפשרות בחירה לכולם).
ומכוון שאופנת מכוני הכושר פורחת כבר כמה שנים, הרי בצמוד אליהם פורחות חנויות לבגדי ספורט. ההנחה של חנויות אלו היא שאם יש לך כסף למנוי בחדר כושר אז גם לא תהיה לך בעיה להוציא 80 שקלים על כובע מצחייה, 220 שקלים על מכנסים עם פסים בצדדים (הלו, זה לא היה שייך פעם רק לעולים חדשים?...) ו150 שקלים על גופיית לייקרה צמודה, שעשויה משתי רצועות המחוברות בינן בעוד רצועת לייקרה צבעונית. אתה הולך לחדר כושר על מנת להיות יותר רזה וחטוב, אז בוא תראה לעולם את מידותיך המשתנות. אבל שלא יצליחו לעבוד עליכם- כבגדי ספורט יכולים לשמש גם פיג'מה ישנה, הבגדים איתם אתם שוטפים את הבית- גם סוג של ספורט, והחולצות מהצבא שגדולות עליכם בשתי מידות.

וכאן בדיוק נכנסת תגליתי המרעישה- לאט לאט נוצרה לנו תרבות ביגוד חדשה- אופנת חדר הכושר. אם פעם היינו סוחבים תיק גדול להחלפת בגדים במלתחות המכון, הרי כיום אנו לובשים בגאון את הטרנינג בדרכנו להתעמל. וברגע שעשינו זאת פעם אחת- אין דרך חזור. כל כך נוח, כל כך מתבקש. וכך נהנים להם אלפי תל אביבים מהפריבילגיה של לצאת החוצה בפיג'מות, ועדיין להישאר מעודכנים. העיפו מבט סביבכם- בכל מקום ובכל שעה אפשר יהיה לראות אדם בדרכו לניפוח שרירים. אם יש לי שיעור אצא מהבית שעה לפני כן כבר עם מכנסי הבד ונעלי הספורט, אעבור בסופר לקניות ואחרי השיעור אפגוש חברים ואשב בבית קפה- והכול באותה התלבושת שאין נוחה ממנה. מכנסי הספורט כבר הפכו לביגוד מן השגרה בארוני, כך שכשאני תוהה מה ללבוש היום הם לא נפסלים באופן אוטומטי. נעלי הספורט היפות שלי, שעליהן אני שומרת מכל משמר ובחיים לא אעשה איתם ספורט אלא רק אלבש אותם בדרכי הלוך וחזור מן המכון (מה לעשות, במקרה כל השיעורים שאני עושה הם ברגליים יחפות...) משמשות אותי גם במצבים נוספים, ואין יפה יותר ממראה אלגנטי ומחויט עם נעלי ספורט להשלמת הקריצה.

לפעמים כשבאמת אין כוח להתלבש ולצאת, אפשר לצאת מהבית כמו שאתם ולדעת שכולם מסביב יודעים שאתם משקיעים בבריאות שלכם ודואגים להתעמלות באופן קבוע. וזה כפי שנאמר- דיינו.

 
<
אוקטובר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31