דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

חתולת פורים / איריס שילה

החג השמח ביותר בשנה, איך להתחפש ולצאת בשלום לכל המסיבות הבאות עלינו לטובה

תמיד בתקופה זו של השנה אני נתקפת געגועים לשנות ילדותי המוקדמות, בהם לא הייתי צריכה לשבור את הראש במשך שבועות, לחשוב, לתכנן ולהכין לעצמי תחפושת. אימא הייתה מחפשת אותי, הייתי חמודה בכל מלבוש מגוחך ככל שיהיה ולא נתתי דעתי כלל על העובדה שאני משמשת כקולב תינוקי שעליו האמהות היו רבות בגן מי השקיעה יותר ולמי יש יותר חמוד. תוצר הלוואי היחיד של תחפושת הנקבעת בידי ההורים היא שכל התינוקות בשנה הראשונה שלהם הם ליצן, אחר כך ברווז או אפרוח, ואז, במשך שנתיים רצוף כיפה אדומה (תלוי אם החלפנו גן או לא).
פורים הוא החג השמח ביותר והפופולרי ביותר. כולנו חוגגים את פורים בשמחה ובששון, מתכוננים לחג בכובד ראש ועם רון בלב ומשלוח מנות ביד. אחת הסיבות שכולם אוהבים פורים היא העובדה שזה אחד החגים היחידים שמתרחש ביום חול ואין צורך לשמור בו שבת. כמה כיף!!! סופסוף חג חילוני שהוא שלנו, יש חופש ומותר לעשות הכל! כך השתרשו להם עשרות מסיבות פורים האימתניות, ההולכות ותופחות מידי שנה ומקשות על ההחלטה איפה לחגוג, וכך הפכה התחפושת בפורים לחובה גמורה, בלי פטורים ובלי הנחות. היום צריך להשקיע בתחפושת, לחשוב על רעיון שהוא גם מצחיק, גם רלוונטי וגם שיראה כאילו עבדנו עליו ממש קשה.
ככל שעולה הגיל כך חובת ההתחפשות עולה. פשוט לא לעניין להגיע למסיבת תחפושות לא מחופש, להסתובב בין כל המאושרים האחרים (בטח שאנחנו מאושרים, רק לא רואים את זה תחת המסכה), לנסות לנחש מי הוא מי ולדעת שכולם חושבים שאתה עצלן. או קמצן.
תופעה אנתרופולוגית מעניינת היא העובדה שבכל מסיבת פורים תמיד תהיינה כמה בנות שיתחפשו לחתלתולות וכמה בנים שיתחפשו לבנות. תמיד הן תלבשנה שחור, מגפי עור גבוהים, חצאיות צרות (וקצרות) וגרבי רשת. להשלמת ההופעה יש צורך באוזניים של מיקי מאוס, פונפון קטן מאחור ועפרון שחור בקצה האף. הגברים לעומת זאת ילבשו אותו הדבר, רק במידות גדולות ובלי האוזניים. ברי המזל בעלי הידידות הנדיבות שהסכימו להשאיל להם חזיה אף ילבשו אותה מעל החולצה (ולא, אין צורך שתחזירו לנו אותה, תודה) ופיאה בלונדינית תעטר את ראשם. האמת- תמיד משעשע לראות גבר מנסה ללכת על עקבים וזוכה לצביטות בישבן, בלי שנחשוד אף לשניה במגדר המיני אליו הוא משתייך.
בינינו- כל התחפושות האלו הם ניסיון להחליף את התחפושת היום יומית שלנו. גם אם תכחישו, אנחנו מחופשים כל השנה בצורה כזו או אחרת. כיפה, ציצית, חצאית, חליפה שחורה, בגדים צנועים- זה סגנון החיים שאנו עוטים על עצמנו. בפורים יש לנו הזדמנות להתחפש למשהו אחר. צבעוני, מופרע, לא אמיתי ולא מזוהה.
ואנחנו עושים את זה. בגדול.
אז איך אפשר להתחפש למשהו מקורי, משעשע ובלי הרבה עבודה? הנה כמה רעיונות.

התחפושת: שושנה דמארי. אביזרים נלווים: פאת תלתלים שחורים, תכשיטים כבדים ונוצצים ובגדים רחבים וצבעוניים. האפקט: כבוד, הערכה והספדים בכל עיתון שמכבד עצמו. תופעת לוואי: יבקשו מכם לשיר.

התחפושת: לריסה טרימבובלר. אביזרים נלווים: כובע רחב שוליים, מבט מיוסר בעיניים ושלט "יגאל תעשה לי הפריה". האפקט: נו באמת, ברור שאתם צוחקים. תופעת לוואי: יחשבו שאת נשואה ולא יתחילו אתך.

התחפושת: מוחמד אבו-טיר. אביזרים נלווים: זקן עבות וכתום כדגל ההתנתקות. האפקט: תוכלו להתהלך בהרגשה שניצחתם את כל היהודים. תופעת לוואי: יערכו עליכם חיפוש מדוקדק ויקראו למשטרה.

התחפושת: המכשפה הלבנה מ"נרניה" אביזרים נלווים: שמלה ארוכה כסופה, שיער מבהיק וארוך, עגלה רתומה לדובי שלג. האפקט: מהמם. לשחק אותה מרשעת ומכשפה בלי שכולם ידעו שאת אכן כזו. תופעת לוואי: יהיה קר.

התחפושת: חתלתולה. אביזרים נלווים: מיני שחור, מגפים גבוהות, גרביונים ואוזניים על קשת. האפקט: האמת, זה סליזי וזה מגניב. תמיד תוכלי להמיר את התחפושת לשוטרת הרעה. תופעת לוואי: יהיו עוד כמה כמוך. לפחות 40.

 
<
אוקטובר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31