דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

מה יהיה? / מאת: פנוי להובלה

מילון "ספיר" הערך "אסטרולוגיה" – "חיזוי גורל בני אדם על-פי הכוכבים, חכמת המזלות".

כל דתי זרמן בגיל התיכון נתקל בשיעורי מחשבת ישראל במושג "בחירה חופשית", מחנך הכיתה שלי הסביר כי באמת אין בחירה חופשית לאדם, וה' כבר עשה בשבילנו את העבודה הקשה ו"בחר" לנו את מהלך החיים.

הפואנטה פה, שאנחנו לא יודעים מה ה' בחר… ובעצם כל החיים שלנו אנו נתקלים בהחלטות שונות ומשונות ואנו חושבים כי ההחלטה בידינו – אז זהו שלא, מישהו כבר בחר לנו את הדרך. לטובתכם, תקוו שמדובר בדרך הטובה… (לא סתם אנו עונים "יהיה טוב" כאשר שואלים בשלומנו).

לאחרונה יצא לי לשאול כמה חברים טובים מה המשאלה שלהם למקרה ויתקלו בדג זהב או לחילופין בעוזי חיטמן ז"ל, הם ענו לי כי הם רוצים לראות מה יהיה איתם, לדוגמה, עוד 20 שנה. מי זאת האישה של חייהם, כמה ילדים יהיו להם, מה המצב הכלכלי וכו'… תחשבו כמה עוגמות נפש, חיסכון בכסף, חיסכון בלחץ הנפשי של הדייטים, חיסכון ב"הסברים" לבחורה של אחרי הדייט כי בדיוק עכשיו יצאתם מקשר ואתם מרגישים שזה לא זה (עצה: חבר טוב אמר לי שטוב להשתמש במילה "מרגיש" כדי להסביר לבחורה שזה לא זה, כי עם הרגשה אי-אפשר להתווכח, ואם יש לכן בעיה – תלכו ללב שלי…). תחשבו כמה חיינו היו יכולים להיות פשוטים ורגועים יותר אם רק יכולנו פשוט לדעת - מה יהיה, ומהם "ההפתעות" שה' טמן לנו… (זה נישמע כמו יגאל שילון בפספוסים…).
אנו כל כך משתוקקים לדעת מה יהיה שאפילו מתי כספי כתב על זה שיר:
"הוי מה יהיה מה יהיה
תגידי מה יהיה כאן איתי ואיתך"
אבל לעומת זאת, אפשר להסתכל על כל העניין הזה כך שבעצם כל ההחלטות והבחירות שלנו בחיים הם בעצם הפלפל של החיים שלנו. תחשבו אילו חיים משעממים היו לנו אם היינו יכולים לדעת מראש מה יהיה? מי זאת האישה שלנו? במה נעבוד? וכו'… כך שבעצם טוב שיש לנו "בחירה חופשית".

בורא העולם, בהזדמנות זאת אני רוצה להגיד בשמי ובשם כל חברי העולם – תודה ! יישר כח ! בחירה חופשית זה באמת דבר טוב. אז למרות כל הפלפל והתבלינים של החיים עדיין אנחנו מטבענו סקרנים ורוצים לדעת מה יהיה, לא סתם אחרי כל קסם אנחנו פונים לקוסם שיגלה לנו איך עשה זאת, אנו לא יכולים לראות משהו בלי להבין. ודרך אגב, גם ה' יודע את זה ולכן חצי מהתורה זה הסברים למצוות (תחשבו, הוא היה יכול פשוט לשלוח לנו את רשימת המצוות ביונה או בשליח וזהו…).

לדעתי הסקרנות הזאת קצת דפקה לנו את המוח, כהוכחה - מצאתי ב"גוגל" 1,830,000 פעם את צמד המילים "מה יהיה?".
אז בגלל הסקרנות שלנו פיתחנו אנו בני האדם שיטות לנבא ולדעת מה צופן לנו העתיד. אחת השיטות היא האסטרולוגיה – חיזוי הגורל על פי המזלות. אני אישית לא מאמין בשיטה הזאת, ונראה לי קצת משונה שהסיבה שמכונית עברה לידי בגשם והרטיבה אותי זה בגלל שמרקורי וונוס שליטת המזל שלי שהתה בהילוך אחורי וללא זוויות עם כוכבים אחרים (מי שלא מאמין יכול לקרוא בעיתון…).
משום מה, למרות שאני לא מאמין באסטרולוגיה, אני מסוג האנשים שכל בוקר פותח את המוסף של העיתון וקורא "מה יהיה לי היום". למרות שאני באמת לא מאמין בזה אני מוצא את עצמי כל בוקר קורא, ואח"כ אומר לעצמי איזה שטויות… ודרך אגב, אני מזל מאזניים. אני מקווה שזה מזל טוב…
מה שבטוח – יהיה טוב !הערות הצעות מגונות ופינוקים אפשר לשלוח ל:
panuy_le_ovalut@walla.com

 
<
אוקטובר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31