דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

הכרויות: דתי זרמן / פנוי להובלה

אחרי תקופה מסויימת שאני משתף את אנשי "דוסילנד" ב"עירעורי" ליבי בנושאי בינו לבינה (כמובן שאין לי שום דבר נגד בינו לבינו או לבינה לבינה, פשוט אני יותר מתחבר לענייני בינו לבינה) אני מרגיש חובה להתחיל לספר על עצמי.

שמי "פנוי להובלה" אני בשנות העשרים לחיי שרתתי בצבא ביחידה מסווגת אי שם במרכז הארץ – "צריפין", התגייסתי כסולג'ר ויותר מאוחר הועלתי לדרגת - סנג'ר.
בתקופת הצבא יצא לי להכיר הרבה חבר'ה חילוניים, חבר'ה שכל קשר ביני לבינם הינו מקרי בהחלט. יצא לי לשבת איתם לשיחות אל תוך הלילה, שיחות שמהם יצאתי מחוזק מבחינה דתית. יצא לי להגיד סליחות בעשרת ימי תשובה עם חיילים רוסים – לא יהודיים (ואני אומר את זה בוודאות... יש לו הוכחות...)
בתקופה זו מאוד נקשרתי אליהם, אהבתי אותם ונוצר ביננו קשר. התחלתי לצאת איתם לבילויים ונהנו ביחד מאוד.
בתקופה זו חברים דתיים אמרו לי "איזה דתי אתה?" "מסתובב עם חבר'ה חילוניים"... ועוד כל מיני הערות שקיבלתי. שאלות אלו העלו בי את השאלה "איזה דתי אני?" הרי אני הולך אם כיפה אבל גם הולך למסיבות...
ואז הבנתי שאני נצר לשולשלת חדשה של זרם דתי חדש – "דתי זרמן"!
אני דתי שזורם עם חיים, פעם אני יותר קרוב לציבור הדתי ופעם אני יותר זורם ליד הציבור החילוני. אני יודע לשלב בין הליכה לבית הכנסת בשבת, לבן נסיעות לתל אביב, בין הליכה עם כיפה על הראש, לבין הליכה עם כוס בירה ביד.
זרימות ושילובים אלו מחזקים אותי, ומגבירים בי את האהבה לכיפה. כי אני מאמין שהדת בנויה מזרמים, ואני מאמין שהאידיאל הוא לזרום בדת.
אם אותם חבר'ה יצא לי לדבר רבות על התורה, התנ"ך, משיחות אלו הבנתי בעצם כי התורה הינה ספר "עצות לחיים טובים". וכבר היום מידי פעם מתפרסמים בעיתונים מחקרים חדשים שמוכיחים שבעצם יש סיבות הגיוניות למצוות התורה, ניתן להבין מדוע צריך לשבות יום אחד בשבוע, למה לא בריא לאכול חזיר וכו'...
התורה הינה ספר עצות לחיים טובים, ספר שמטרתו לתת לנו את כל העצות למען חיינו יהיו יותר טובים בריאים ומאושרים.
כל אלו הביאו אותי למסקנה שאני "דתי זרמן" דתי שזורם בחיים ביחד עם התורה והמצוות לעבר חיים יותר טובים...
ומה אתם?הערות הצעות מגונות ופינוקים אפשר לשלוח ל:
panuy_le_ovalut@walla.com

 
<
אוקטובר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31