דוסילנד - זזים מהבית
  • ראשי
  • לוח אירועים

הכרויות: המטרה – חתונה ! / פנוי להובלה

מדוע בציבור הדתי עניין מציאת בת זוג תפסה מקום נרחב? מדוע תשעים אחוז מהאתרים של הדתיים הם בנושאי "מציאת בני זוג", "טיפים לדייט ראשון", "מתכון לחתונה מוצלחת", "עצות לחתן מתחת לחופה", "עצות לכלה שבעלה קיבל עצות מתחת לחופה"?

מה זה אומר עלינו הדתיים? האם אני כ"פנוי להובלה" צריך להקדיש את כל כולי למען מטרה אחת? ומה אני אעשה כאשר אני אכבוש את המטרה?

שמתי לב לראשונה לתופעה הזאת כאשר יצא לי לשבת בחברת חברים חילוניים ופעם בחברת חברים דתיים. עולם החילוניים שופע בעניינים שונים ומשונים מלימודים, קריירה, נסיעות חובקות עולם מהודו ועד כפרים נידחים ומסיבות ירח (ולא בקידוש הלבנה…).
כהוכחה כנסו לאתר "וואלה" ותראו כמה פעמים מופיעה המילה "הכרויות". שימו לב לבאנר הקטנטן שנימצא בתחתית הדף המקשר אותנו לאתר של הכרויות…
בהזדמנות זאת, שימו לב שהציבור החילוני קורא לתופעה זו "הכרות" ולא "מציאת בן זוג", "זיווג", "שידוך". הם אומרים "הכרות" כי זוהי המטרה, אם אתם מבינים מה אני אומר… הכרות לשם ההכרה, רק שזה לפעמים ניגמר ב- אובדן הכרה… עד כאן "רגע של איכות"…
לעומת זאת, עולמם של הדתיים נע כל הזמן סביב נושא מציאת בת זוג. בגיל חטיבת הביניים אתה הולך לבני עקיבא בשביל פגישת שבט… - הפגישה השבועית עם בנות המין השני.
בשירות הלאומי הבנות עוברות מידי פעם שיעורים ממרצות בעלות ניסיון עשיר – מטרת השיעור – הבנים! "10 טיפים למציאת בן זוג ב-10 ימים".
בזמן הצבא והאוניברסיטה כאשר כל מטרתך הוא לשבת בערבים עם החבר'ה, כל שיחה המתחילה בנושאי הצבא או הלימודים, נגמרת בהתייעצות עד אור הבוקר על עולמם של בנות המין השני.
מדוע רק בבר אילן בשונה לדוגמא מאוניברסיטת תל אביב הסטודנטים מתעסקים במי יתחתן עם מי? ולמי להכיר את זאת? ומי נישאר מהפקולטה רווק? ואיך זה הגיוני שבחורה דתייה בת 23 רווקה!!!

קודם לכן דיברתי עם חבר טוב, שאלתי אותו מה דעתו בעניין? החבר שבדרך כלל יודע להפציץ כשצריך, נישאר בפנים חתומות ואמר לי שהוא צריך לבדוק בספרים…

אולי לכם יש רעיון?
ואני שואל עד מתי?

 
<
אוקטובר 2021
>
ראשנשלרבחמשישב

12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31